Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

МВС хоче реформувати приймальники-розподільники для дітей

Приймальники-розподільники порушують права дітей, а відтак потребують реформування.

Про це сказав начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексій Лазаренко під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

"Спеціальні установи для дітей, такі, як приймальники-розподільники, повинні бути реформовані, вони порушують права дітей. Ті попередні функції приймати та розподіляти дітей по закладам соціальної реабілітації давно вже застаріли", - сказав Лазаренко.

За його словами, цього року до приймальників було поміщено 90 дітей, у 2012 році - 616 дітей.

"Наразі ми маємо 46 ухвал суду щодо поміщення дітей до спеціальних установ соціальних реабілітацій, тобто навіть суд в своїх ухвалах не приймає такого рішення щодо поміщення дітей до приймальників-розподільників", - підкреслив Лазаренко, зазначивши, що в МВС вирішили попросити Кабмін доручити Мін'юсту, МОН, МОЗ та Мінсоцполітики розробити пропозиції щодо реформування приймальників-розподільників для дітей та їх підпорядкування.

Голова громадської організації "М'Арт" Сергій Буров повідомив, що дослідження, в рамках моніторингу дотримання прав дитини у приймальниках-розподільниках для дітей, дає підстави для великих сумнівів щодо чіткого розуміння цілей розміщення різних категорій дітей, які не обов'язково мають конфлікт із законом.

"Доцільність ізолювання дитини у багатьох випадках не піддається правовому обгрунтуванню і може бути порушенням особистої свободи. Такі заклади мають бути ліквідовані або реформовані", - переконаний він.

Його думку підтримує і голови всеукраїнської фундації "Захист прав дітей" Євгенія Павлова.

"Порушуються базові права дитини, викладені у Конвенції ООН з прав дитини. Через відсутність комплексного підходу до проблеми, до цього часу не створена належна система соціалізації та ресоціалізації дитини. Право на освіту, інформацію та приватність носять суто декларативний характер", - підкреслила Павлова.

Нагадаємо: приймальники-розподільники для дітей - спецустанови при МВС, призначені для тимчасового утримання дітей віком від 11 до 14 років, до яких вони потрапляють за рішенням суду.
 


Джерело: УКРІНФОРМ 06 вересня 2013


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   МВС

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.