Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

МОН буде реформувати дошкільну освіту

Міністерство освіти та науки одним з пріоритетів роботи нової команди оголосило реформу дошкільної освіти, зокрема зміну змісту дошкільної освіти, щоб діти приходили до Нової української школи більш підготовленими.

Про те, що це означає на практиці, на пресконференції розповіла міністр освіти та науки Ганна Новосад, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Для нас уже стає очевидним, що не може бути хорошої шкільної освіти, якщо в перший клас приходять неготові діти, а тому зміни в дошкільній освіті ми хочемо зробити одним з своїх пріоритетів, а ефективний ранній розвиток - це те, що може забезпечити дитині привиття навичок, вміння спілкуватися з зовнішнім світом, розуміння своїх емоцій, емоцій інших, що вкрай буде необхідно в школі і без чого дуже складно успішно навчатися. А тому зміна змісту в дошкільній освіті, нові методики для вихователів — це те, над чим ми хочемо працювати", - сказала Новосад.

Водночас вона зазначила, що над такою проблемою, як нестача дошкільних закладів освіти, розвиток мережі дитячих садочків та доступ до дошкільної освіти міністерство буде працювати разом з місцевою владою, ОТГ, які є засновниками навчальних закладів усіх форм освіти.

"Ми дуже сподіваємося, що за допомогою нового уряду, нових керівників регіонів, спільно з засновниками, спільно з ОТГ ми можемо все-таки працювати з питаннями доступності до дошкільної освіти, можливо не лише шляхом побудови нових дитячих садочків, а також шляхом урізноманітнення форм здобуття дошкільної освіти", - сказала Новосад.

За напрямок дошкільної освіти, середньої освіти в МОН відповідатиме новопризначена заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій. Як вона зазначила на пресконференції, зміни в дошкіллі означають зміни в базовому компоненті дошкільної освіти, а також підвищення престижності праці вихователів.

"У нас є базовий компонент дошкільної освіти, і він трохи відстає від Нової української школи, тобто випускники дошкільних закладів не зовсім готові до Нової української школи. Ми власне будемо працювати над тим, щоб базовий компонент дошкільної освіти відповідав стандарту початкової освіти. Для цього ми маємо підвищити кваліфікацію вихователів в дошкільних закладах, навчити їх нових методик, і почати розвивати ті компетенції, відповідно віку дитини, які будуть потрібні в НУШ", - додала Мандзій.


Джерело: УКРІНФОРМ 13 вересня 2019


Тегиправа дитини,   дошкільна освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".