МОМ попереджає футбольних фанатів про експлуатацію дітей-жебраків в Україні
У Всесвітній день захисту дітей Міжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні оголосила про початок нової інформаційної кампанії проти примусу дітей до жебрацтва. Кампанія переважно має на меті інформування футбольних фанатів, які приїдуть до Донецька, Харковав, Києва та Львова на Чемпіонат Європи з футболу.
МОМ попереджає зарубіжних гостей про те, що гроші, які вони можуть дати дитині-жебракові, не допоможуть поліпшити її життя. Кампанія проходить за підтримки Американського агентства з міжнародного розвитку.
В рамках цієї ініціативи служби у справах дітей Донецька, Харкова і Львова, кримінальна міліція у справах дітей у Києві та Харкові, а також громадські організації «Донецька регіональна ліга ділових та професійних жінок», «Шлях до життя» (Харків) та «Жіночі перспективи» (Львів), будуть негайно реагувати на телефонні повідомлення про випадки дитячого жебрацтва.
Гасло кампанії: «Ваші гроші не допоможуть дітям-жебракам. Вони тільки збагатять тих, хто змушує їх жебракувати». Учасники ініціативи закликають тих, хто побачить на вулиці малолітніх жебраків, повідомляти про це в соціальні служби, які нададуть дітям допомогу.
«На жаль, на дитяче жебрацтво рідко дивляться як на форму торгівлі людьми, яким воно, по суті, є», - зазначив глава представництва МОМ в Україні Манфред Профазі. Він підкреслив, що діти часто стають мішенню експлуататорів під час проведення великих матчів. Їх змушують жебракувати в розрахунку на доброту і щедрість українських та іноземних уболівальників. Злочинці відбирають їх «заробіток» і відправляють дітей на нові авантюри.
Діти з соціально уразливих сімей і діти - сироти є найбільш вразливою групою і часто потрапляють в мережі злочинців, які використовують їх з метою жебрацтва, надання сексуальних послуг і виробництва порнографії.
З січня 2000 року до березня 2012 через представництво МОМ в Україні отримали допомогу понад 8300 осіб, постраждалих від торгівлі людьми.
Завдяки програмі реінтеграції МОМ, діти отримують медичну, психологічну, освітню, юридичну, фінансову та іншу допомогу, залежно від індивідуальних потреб. Загальна мета програми - захистити дітей від повторного потрапляння в мережі торговців людьми, відновити права малолітніх і допомогти їм знайти нормальне майбутнє після важкого досвіду, отриманого в дитинстві.
Джерело: Центр новостей ООН 02 червня 2012
Додати коментар Коментарi (0)