Луцькі спортшколи пропонують фінансувати за новим принципом

Видавати кошти за принципом не «на структуру», а «на дитину» пропонують у Луцькій міськраді. Таким чином обіцяють економити до 40% коштів та запровадити прозорий механізм контролю за видатками.
Про це йшлось під час круглого столу на тему «Підтримка громадських організацій у сфері спорту» 22 березня.
Заступник луцького міського голови Юрій Моклиця під час зустрічі зазначив, що запропоноване рішення вже обговорювали на рівні міністерства, і якщо приклад реформування буде вдалим, то його будуть поширювати по всій Україні. Щоправда, поки жодних зрушень немає, адже «окремим діячам не вистачає політичної волі».
Однією з ключових проблем розвитку спортивної галузі, на думку Моклиці, є надмірна участь держави в управлінні спортивною галуззю. Як наслідок, відсутня підтримка громадських ініціатив.
Що стосується ГО «Фізкультурно-спортивне товариство «Спартак», то воно вже другий рік поспіль знаходиться у кризовій ситуації після припинення фінансування від Фонду соціального страхування. Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини раніше, на базі спорткомплексу пропонували утворити ДЮСШ.
На думку заступника луцького міського голови, слід фінансувати громадські організації, які шляхом залучення волонтерів, меценатів, спонсорів «з 1 гривні зроблять 3».
Серед варіантів виходу з кризової ситуації розглядали і перспективу з повністю бюджетним фінансуванням. Проте, його відкинули. Мовляв, структура не буде мати стимулу для розвитку, якщо отримуватиме пряме фінансування з бюджету; також використання цих коштів згодом досить важко прослідкувати.
Відтак, у вигляді альтернативи пропонують вже погоджену міським головою, нову систему фінансування. Відповідно до неї, фінансова підтримка для громадських організацій буде надаватися не на «структуру», а «на дитину».
Розраховувати її будуть наступним чином. Ключовою одиницею в структурі буде тренер. Він має отримувати заробітну плату, яка зі всіма нарахуваннями буде становити близько 5 тисяч гривень. Після чого визначають кількість дітей, з якими може займатись один тренер. Після цього до ставки тренера додають близько 30% - це ресурси, необхідні на витрати адмінперсоналу, аби структура могла нормально функціонувати.
Тоді цю цифру ділять на кількість дітей одного тренера, в результаті отримавши «вартість» однієї дитини.
Юрій Моклиця переконує, що використання такої системи, першою чергою, дозволить суттєво зекономити кошти – до 40%.
«Згідно з такими розрахунками, які нам давав «Спартак», вони просять у нас 1,4 мільйона гривень на рік. Але згідно з розрахунками за новою схемою виходить сума в 700-800 тисяч гривень на рік з такою ж кількістю дітей», - пояснює Моклиця та зауважує, що у цьому випадку можна підтримати ГО, забезпечивши за нею право залишатися незалежною структурою.
Окрім того, використання нової схеми фінансування спрощує моніторинг використання коштів. Відтак, для перевірки виконання та ефективності роботи немає потреби втручатися в робочий процес, перевіряти бухгалтерію, контролювати надходження і видатки.
Також, зі слів Юрія Моклиці, таким чином вдасться створити умови для здорової конкуренції між тренерами всередині структури і між подібними школами в місті, що також підсилить роль тренерів та батьків у питаннях управління школою, фінансами, майном тощо.
Джерело: Волинські новини 23 березня 2016
Додати коментар Коментарi (0)