Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Лазебна провела зустріч з новопризначеним Головою Представництва Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні Муратом Шахіним

19 серпня Міністр соціальної політики України Марина Лазебна провела зустріч з новопризначеним Головою Представництва Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні Муратом Шахіним.

Під час зустрічі Міністр привітала пана Мурата Шахіна з призначенням на посаду Голови Представництва в Україні та висловила подяку Фонду ООН ЮНІСЕФ та його Представництву в Україні за багаторічну співпрацю у сфері захисту прав дітей в Україні та окремо подякувала за допомогу, надану з початку пандемії COVID-19.

Міністерство соціальної політики співпрацює з Представництвом ЮНІСЕФ в Україні з 1999 року.

У рамках співпраці Мінсоцполітики з Представництвом ЮНІСЕФ в Україні було підписано низку меморандумів та затверджувались плани заходів щодо їх реалізації. Наразі продовжується співпраця з Представництвом ЮНІСЕФ в Україні.

Прикладом ефективної співпраці є впровадження проекту «Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді», спрямованого на зміцнення спроможності громад на сході України і забезпечення доступних та якісних соціальних послуг; надання експертної допомоги у впровадженні Концепції створення та розвитку системи раннього втручання, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 517-р., початок реалізації багатостороннього Меморандуму про взаєморозуміння з питань сприяння впровадженню моделі Барнахус в Україні, підписаного 11.06.2021.

Сторони відмітили вже досягнуті результати та окреслили плани спільних дій на найближчі роки:

∙ створення безбар’єрного середовища;

∙ розвиток системи надання соціальних послуг у громадах;

∙ співпраця у сфері переходу від інституційного догляду до сімейних форм виховання;

∙ реалізація механізму запровадження та організації функціонування сім’ї патронатного вихователя, надання послуги патронату над дитиною, яка потрапила в складні життєві обставини, здійснення заходів щодо її захисту та забезпечення права на догляд, виховання в безпечному та сприятливому сімейному середовищі;

∙ напрацювання комплексних рішень реформування ринку соціальних послуг та сфери паліативної допомоги;

∙ розробка Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на наступні 5 років;

∙ проведення оцінки стану соціального захисту дітей, які постраждали від воєнних дій;

∙ цифровізація системи надання соціальних послуг в Україні.


Джерело: Урядовий портал 20 серпня 2021


ТегиЮНІСЕФ,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.