Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Контрацепція і підлітки

Статеве дозрівання дівчат відбувається нині раніше, ніж у попередніх поколіннях. Недостатня зрілість (як фізична, так і психічна), а отже, і легковажність призводять до того, що досить часто у дівчаток-підлітків є багато сексуальних партнерів. До того ж вони нерегулярно використовують протизаплідні засоби або не застосовують їх зовсім. Контрацепція ж потрібна для того, щоб запобігти аборту і зараженню захворюваннями, які передаються статевим шляхом.

Які ж методи контрацепції оптимальні в підлітковому віці? Гормональний метод — найнадійніший спосіб запобігти украй небажаній в цей віковий період вагітності, але він не запобігає зараженню захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

Протизаплідні таблетки підліткам можна приймати тільки при дотриманні наступних умов: регулярне статеве життя, настання першої менструації не менше двох років тому, відсутність ожиріння і серйозних захворювань серця та судин.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує підліткам комбіновані протизаплідні таблетки. Найкраще підходять трифазні (Тріквілар, Трі-Регол, Трізістон) і однофазні (Силест, Фемоден, Мікрогінон, Ригевідон, Марвелон) препарати. Вони забезпечують якнайменші втручання в природний перебіг процесів, що відбуваються в жіночому організмі, та зберігають стабільність менструального циклу.

Екстрена контрацепція — іноді в літературі її називають ще «аварійною контрацепцією», це коли потрібні невідкладні й ефективні заходи. На це є 72 години — три доби (при використанні гормональних контрацептивів) або 5-7 діб, якщо ви вирішите поставити внутрішньоматковий засіб (що в підлітковому віці не рекомендовано).

Використання бар'єрних методів контрацепції знижує ризик виникнення захворювань, що передаються статевим шляхом, більш ніж у 2-3 рази, особливо при використанні презерватива. Проте контрацептивна ефективність презерватива у молодих людей через неправильне використання безпосередньо у момент статевого акту невисока і становить 50-75%. Можливе одночасне використання презерватива і сперміцидів (пасти, креми, гелі та ін.), що підвищує ефективність вживання бар'єрних методів контрацепції.

Вживання тільки сперміцидних засобів у підлітковому віці недоцільне, оскільки їхній контрацептивний ефект невисокий.

У зв'язку з розповсюдженням СНІДу та інших захворювань, що передаються статевим шляхом, рекомендовано підліткам поєднувати прийом протизаплідних таблеток з використанням презервативів, що захистить як від небажаної вагітності, так і від венеричних захворювань (у тому числі СНІДу).

Марія ЯРУТА,
лікар-гінеколог Рівненського обласного лікувально-діагностичного центру ім. Віктора Поліщука


Джерело: Рівне вечірнє 10 квiтня 2018


Тегипідлітки,   права дитини,   контрацепція,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.