Китайську молодь зобов'язали піклуватися про людей похилого віку

Турбота про людей похилого віку відтепер є обов'язком для китайської молоді не тільки в моральному, але і в законодавчому аспекті.
Це, зокрема, передбачено у новому "Законі про захист прав і інтересів немолодих людей", який набрав чинності з 1 липня, передає власний кореспондент Укрінформу в КНР.
У документі чітко прописано, що члени сім'ї зобов'язані "піклуватися про духовні потреби немолодих людей" і не мають права "нехтувати ними або холодно ставитися до них". Злочином вважатиметься дискримінація, образи, погане звернення і домашнє насильство над немолодими.
Ті члени сім'ї, які не живуть постійно разом з представниками старшого покоління, мають часто відвідувати їх (проте, наскільки часто - у законі не уточнюється). У іншому випадку, батьки, що вважають себе обділеними увагою дітей, мають право подати на них в суд. Не забули автори закону і роботодавців, яким наказано гарантувати права працівників на відпустку й відвідування родичів, які знаходяться на утриманні у них.
Як раніше повідомляло агентство, китайське суспільство стрімко старіє з низки причин. Серед них і політика обмеження народжуваності, що проводиться вже понад 30 років, і збільшення тривалості життя. Якщо наприкінці 2010 року чисельність людей старше 60 років становила у країні 178 млн або (13,26% від загальної чисельності населення), то до кінця цього року кількість людей похилого віку досягне у країні, як очікується, 202 млн, що становитиме 14,8% населення держави. Передбачається, що до середини віку кількість стариків може досягнути 487 млн осіб, що становитиме більше третини всього населення Китаю.
При цьому функція сімейної турботи про представників немолодого покоління помітно слабшала останнім часом, що не в останню чергу пов'язано зі скороченням складу сімей: нині середньостатистична сім'я у Китаї складається з трьох осіб. Крім того, кинутими почувають себе багато людей похилого віку, діти яких працюють в інших районах, такі сім'ї у Китаї називають "порожніми гніздами". Нині майже половина немолодих людей живе окремо від дітей, на відміну від минулих часів, коли під одним дахом жили люди 3-4 поколінь.
Джерело: УКРІНФОРМ 02 липня 2013
Додати коментар Коментарi (0)