Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Київ будуватиме житло для дітей-сиріт

Голова КМДА Олександр Попов відвідав будинок сімейного типу у Печерському районі, мешканці якого святкують своє шестиріччя. Олександр Павлович ознайомився з умовами проживання дітей та подарував родині новенький шестимісний автомобіль “Ford” та необхідні у повсякденному вжитку побутові прилади.


Наразі у цьому будинку сімейного типу виховують 7 діток, найстаршій дівчинці скоро виповниться 18 років, наймолодшій — 12. За словами Валентини Вовк, мами-виховательки, вона завжди мріяла про велику родину, тож, коли виросли двоє власних дітей, прийняла рішення допомагати іншим. “Зараз ми виховуємо семеро діток, однак оскільки Даша скоро буде жити окремо, ми готові взяти в свою сім’ю ще одну дитину, можливо навіть двох”,— розповіла “Хрещатику” Валентина Вовк.

Як зазначає пані Вовк, дітей вона не обирає, а до своєї родини бере тих, які цього найбільше потребують. Саме тому у їх сім’ї всі вихованці підліткового віку, адже саме цю категорію дітей найменше всиновлюють. Давати раду з таким гуртом мамі-виховательці зовсім неважко, адже, за її словами, налагоджувати співпрацю у такій великій родині досить легко. Діти самі доглядають один за одним, старші допомагають молодшим з уроками.

“Всі діти, які тут знаходяться, з дуже складною долею і багато пережили, незважаючи на свій юний вік. Їх потрібно обігріти, тому я їм постійно кажу, що любитиму їх у будь-якому випадку. Тож я вчу їх любові та терпінню”,— зазначає Валентина Вовк.

Всі діти у сім’ї дуже талановиті — пишуть вірші, малюють, займаються спортом. Вони з задоволенням демонстрували власне помешкання та свої здобутки голові КМДА Олександру Попову. Отримані подарунки вихованці дитячого будинку обіцяли роздивитися пізніше, а от подарований автомобіль відразу припав їм до душі.

Під час відвідин Валентина Вовк пригостила Олександра Попова чаєм, та озвучила низку проблем, у вирішенні яких будинкам сімейного типу необхідна допомога від міської влади. Найболючішим питанням залишається забезпечення дітей житлом після досягнення ними повноліття. Адже, за словами пані Вовк, дуже важливо, щоб дитина, стаючи дорослою, мала власний куточок, де мама-вихователька на початку зможе допомогти і в облаштуванні, і в господарстві. Друга проблема — це відсутність можливості сімейного відпочинку. Адже не дивлячись на те, що всі діти, завдяки допомозі районної влади, оздоровлюються протягом всього року, відпочивати всією родиною не вдається.

Голова КМДА вже у цьому році пообіцяв зробити перші кроки для вирішення наболілих проблем. “Ми повинні зробити все для того, щоб забезпечити всі необхідні умови для виховання дітей-сиріт. Так уже у цьому році, я думаю, ми матимемо перші приклади, коли відправимо на відпочинок такі сім’ї і забезпечимо їх транспортом завдяки спонсорам. Щодо житла, то, на жаль, на сьогодні ми виділяємо замало квартир для дітей-сиріт. Тому стоїть питання, щоб збудувати окремий будинок спеціально для таких дітей. І я думаю, що вже в цьому році ми зможемо зробити серйозний крок, щоб вирішити це питання”,— зазначив Олександр Попов.

Нагадаємо, у столиці діє 11 будинків сімейного типу, де виховується 83 дитини. Наразі у місті розроблена програма “Київ без сиріт”, що передбачає переведення дітей з інтернатів та влаштування їх у будинки сімейного типу


Джерело: Хрещатик 17 березня 2012


Тегизахист прав дітей,   діти-сироти,   дитячі будинки сімейного типу,   дитячі будинки,   транспорт

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми