Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Японські чиновники посилають батькам результати тестів шкільних обідів

Чотири роки тому, у березні 2011 року, 9-бальний землетрус і спричинений ним цунамі, призвели до найгіршої, після Чорнобиля, ядерної катастрофи у японській провінції Фукусіма.

Уряд Японії організовано і відносно швидко ліквідував головні наслідки витоку радіації на місцевій атомній електростанції трагедії, однак досі чимало людей залишаються без постійного житла. А одним із найактуальніших питань для країни стало питання безпечної їжі.

Фермер Кадзухіро Ватанабе займається вирощуванням полуниці. Після аварії на Фукусімі продавати соковиті ягоди йому стало набагато важче, навіть попри те, що його господарство знаходиться на достатньо далекій відстані від пошкодженої атомної електростанції. Він скаржиться, що через витік радіації втратив половину клієнтів. Щоправда, зараз бізнес повільно покращується.

«Згідно з останніми дослідженнями, продажі продуктів із регіону Фукусіми зараз складають близько 70-80 відсотків, порівняно з продажами з інших частин Японії. Це свідчить, що настрої людей змінюються», висловлює обережний оптимізм фермер.

Усі вирощені в регіоні продукти, проходять тести на радіацію в Аграрно-технологічному центрі Фукусіми. Японські чиновники переконують, що їх стандарти на рівень цезію у кілька разів вищі ніж в США чи Європі.

«Ми співпрацюємо з різними міжнародними організаціями, включно з МАГАТЕ для того, щоби відслідковувати рівень поглинання радіоактивних матеріалів рисом та іншими аграрними продуктами», заспокоює експерт центру Кацумі Комакі.

По сусідству з цим центром знаходиться фабрика, що комплектує три тисячі шкільних обідів щодня. Готові обіди проходять тести на ймовірне радіоактивне забруднення. Як розповідає чиновниця міста Ацуко Кано, результати цих тестів публікуються у мережі Інтернет та висилаються батькам, щоб вони знали, що їдять їх діти.

Незалежні дослідницькі групи довели, що у провінції Фукусіма залишаються забруднені радіаційні плями, проте вони не знайшли жодних фактів, коли забруднені продуктів з регіону потрапляли на столи японських споживачів. І все ж Фукусіма, яка колись славилась продукцією фермерів та рибалок, нині для багатьох асоціюється зі словом «радіація».
 


Джерело: Голос Америки 27 квiтня 2015


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   Японія,   харчування в школі

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.