Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Якщо підліток курить травку. Що робити батькам

Період статевого дозрівання, як правило, протікає непросто. Часті конфлікти, протести і непорозуміння — часта проблема, з якою доводиться стикатися як батькам, так і підліткам. Пристрасть до шкідливих звичок у дітей — ще одна проблема, яка турбує багатьох батьків. Що ж робити, якщо ви дізналися, що ваша дитина курить травку?

Бути хорошими батьками — це так непросто! Від того, наскільки вірними, обдуманими будуть ваші слова і вчинки, залежить дуже багато чого, а якщо бути точними — щасливе майбутнє життя вашої дитини.

Дуже часто при статевому дозріванні улюбленого чада досить багато сімей втрачають тісний взаємозв’язок. Кожен зайнятий своїм життям: дорослі дбають про роботу, побутові проблеми, а підлітки переживають період, коли фізіологічна перебудова організму збігається з кризою особистісного становлення, пошуку свого місця в суспільстві. Саме в цей час підлітки найчастіше долучаються до шкідливих звичок, зокрема, пробують алкоголь і «легкі» наркотики.

На що звернути увагу

Отже, на що ж звернути увагу, якщо ви підозрюєте вашу дитину в споживанні марихуани? В першу чергу підлітка, який курить травичку видають такі ознаки:

Специфічний запах волосся і речей. При цьому підліток цього запаху, як правило, не відчуває. Запах від травички може спостерігатися не тільки у вашої дитини, але і у його оточення (друзів, родичів).

Зміни поведінки підлітка. Його вчинки і слова стають нелогічними. Він часто відводить очі, багато мовчить і односкладово висловлюється.

Зовнішні ознаки споживання марихуани: почервоніння очей, набряк повік, пожовклі пальці, зміна кольору шкіри. У деяких підлітків, які курять, спостерігається часте покашлювання.

З’ясовуємо причини!

Звичайно ж, крім явних проявів ви зможете помітити якісь тютюнові залишки на підкладці одягу, в швах внутрішніх кишень або особливо часте вживання дитиною жувальних гумок з яскраво вираженими смаковими і ароматичними властивостями. Тільки тоді у вас зможе скластися вся картина цілком.

Перше що вам слід зробити — зважитися на відверту розмову в спокійних, теплих тонах. Не варто приймати позицію нападу, переходити на підвищену інтонацію, погрози і шантаж. Подібним ви від підлітка нічого не доб’єтеся, крім заперечення явних фактів і істерики. Така ситуація спровокує лише черговий скандал, який може спричинити за собою повторне вживання марихуани, втеча з дому «де ніхто не розуміє» в середу однодумців.

Варто розуміти, що якщо ваша дитина курить травку, то на це є вагомі причини. Обов’язок батьків — з’ясувати ці причини. Така ситуація в жодному разі не повинна бути приводом для того щоб опустити руки або списати проблему на юнацький максималізм.

Ваша дитина може потребувати допомоги, і ви в першу чергу повинні визначити причину її поведінки. Можливо, вам краще звернутися до психолога. Спочатку це краще зробити без дитини. Обговоріть з фахівцем обставину, яка склалася і вислухайте його рекомендації щодо подальших дій. Тут головне не здаватися і діяти раціонально, щоб не відштовхнути дитину зі своєї орбіти. Якщо все зробити правильно, ситуація обов’язково вирішиться успішно.


Джерело: ukrhealth.net 15 квiтня 2016


Тегиправа дітей,   підлітки,   наркозалежність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.