Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як займатися з дітьми арттерапією онлайн

 Команда проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» організувала та провела онлайн вебінар «Проведення дитячих групових заходів з елементами арттерапії в форматі онлайн».

Якщо всі психологи знають як проводити артерапевтичні заняття офлайн, під час живих зустрічей з дітьми, то для занять онлайн потрібен певний алгоритм. Саме про нього і йшлося під час вебінару, який проводила дитяча психологиня проєкту Людмила Бурцева.

За її словами, для занять арттерапією онлайн є низка важливих умов. По-перше, необхідне залучення батьків. Обов`язковою є онлайн реєстрація і згода батків на роботу дитини з психологом, а також потрібна невелика інструкція для батьків щодо організації простору і матеріалів для заняття. Використовувати потрібно прості інструменти: фарби, олівці, воду, щоб батькам не складно було їх підготувати. Також на батьків покладається відповідальність за технічний процес, тобто допомога дитині в роботі, якщо виникне така потреба.

При цьому дуже важливо пам`ятати, що результат заняття – це не малюнок чи виріб, а створення позитивних емоцій і відображення внутрішніх почуттів та станів дітей. Тому потрібно слідкувати, щоб діти не засмучувались, коли щось впаде чи розіллється.

Для арттерапевтичних занять онлайн добре підходять наступні вправи:

  • Малювання.
  • Казкотерапія – створення казки з дітьми, які вміють писати. В цьому випадку психолог говорить початок речення, а дитина пише продовження. Важливо, щоб всі діти встигли проговорити свої казки.
  • Нейрографіка для підлітків.
  • Найбільш результативні для онлайн формату вправи на підвищення самооцінки та знаходження ресурсу.

Арттерапевтичні заняття онлайн можна проводити для дітей від 7 років. При цьому одночасно їх може бути на зустрічі не більше 8 дітей. Також потрібно пам`ятати, що маленьки діти не можуть утримувати увагу більше 20 хвилин. Тому посередині заняття варто відволіктись і провести гру, наприклад «Я радію коли…..», або щоб кожна дитина порахувала скільки біля неї колорів жовтого, чи якогось іншого кольору. Діти 10-12 років можуть довго утримувати увагу, тому такі перерви їм не потрібні.

У фіналі вебінару учасники поставили багато питань і висловили вдячність за отриманий цікавий новий досвід.

Нагадаємо, що проєкт  «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» реалізується ЖКУ у Сумській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Київській областях та в місті Києві.

У межах проєкту надається первинна психологічна допомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активності, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.

 Проєкт  «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.


Джерело: Жіночий консорціум України 30 жовтня 2024


Тегидіти,   Діти,   онлайн,   заходи,   арттерапія

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".