Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як вберегти дітей від сексуального насильства

Проблема дуже серйозна, тож в ефірі радіо Карпати начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Івано-Франківській області Алла Бойчук та психолог Наталія Чаплинська роздумували над шляхами її вирішення, пишуть Версії з посиланням на Бліц-інфо.

За словами Алли Бойчук, сексульне насильство – це будь-які дії, які посягають на честь і гідність та сексуальну недоторканість дитини: згвалтування, розбещення, розмови на сексуальну тему, демонтрація статевих органів і порнографічних фільмів. Це 152, 153, 154, 155 і 156 статті ККУ.

Водночас психолог Наталя Чаплинська зауважує, що такі речі почали проявлятися в суспільстві все частіше і про це треба говорити.

“Це пов’язано з поведінкою дорослих людей, дітей, певними “традиціями”, які складає суспільство. Дуже багато дорослих людей не хоче про це говорити, адже вони також колись стали жертвами такого насилля. Статистика говорить, що 20% дітей потерпають від такого насильства, але з них тільки одиничні випадки розглядають в управлінні юстиції, як злочин. На жаль суспільством засуджується не злочинець, а жертва. Тому про ці речі не дуже хочуть говорити“, – каже Чаплинська.

У свою чергу Алла Бойчук наголосила, що половина таких злочинів вчинених цього року задокументована у сім’ях.

“Чотири факти вчинено у сім’ї, з них два – батьками, а два вітчимами щодо дітей своїх співмешканок. Це діти 6, 12, 14 і 15 років. Є випадки, коли матері, які дізналися, повідомляють до поліції. Є випадки коли самі злочинці у стані алкогольного сп’яніння хваляться ,що вони таке зробили і добре, що люди коли про це чують повідомляють у поліцію. Про зміну поведінки дитини повідомляють соцпрацівники і шкільні психологи. Є дівчинка 15 років, яка сама звернулася до нас. Ми розмовляємо з підлітками, щоб вони зверталися до нас“, – каже поліцейська.

Що ж стосується попередження таких випадків, то психолог радить говорити з дитиною про це.

“Треба з дитсадка пояснювати дитині, що ніхто не має права її торкатися, що її тіло належить тільки їй. І торкатися її можуть за необхідності тільки лікар чи батьки. Але є інтимні частини тіла ,які не має ніхто чіпати. На сьогодні є різні програми, які поснюють дітям, що можна, а що ні. Також пояснити дитині, що коли хтось її торкається, то треба кричати і привертати до себе увагу, чи говорити про це. Нехай дитина навчиться себе захищати“, – радить Наталя Чаплинська.


Джерело: Версії 18 липня 2018


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   сексуальне насильство,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".