Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків

Флешмоб #Неможнабитидітей, який кілька днів проходить у Facebook, підняв гостру для українського суспільства проблему

Акція почалася з того, що користувачка Natalia Bida перепостила статтю depo.ua "Від побиття до агресивної нації: Чому ніколи не можна бити дітей". Актуальну тему почали коментувати, потім з'явилися інші тематичні пости.

У соцмережі люди діляться власними життєвими історіями та пояснюють іншим, чому батьки не мають жодного права застосовувати до дітей фізичні покарання.

Хоча серед коментаторів постів у "Фейсбуці" більшість погоджуються з авторами і таки сходяться на думці, що фізичне покарання - не вихід, - голос з іншого боку теж чутно.

Зокрема у коментарі під публікацією на одному з сайтів дівчина висловлює думку, що акцію замовили. І замовили, мовляв, прихильники ювенальної юстиції - системи з захисту прав неповнолітніх, навколо якої у багатьох країнах пострадянського простору створений ледь не демонічний імідж.

Головна страшилка - варто впровадити систему, і дітей відбиратимуть у батьків без усіляких причин.

Страшилка з усіх сил розганяється російськими кліриками.

"Церкви разом з певними суспільними силами зараз вдалося переконати, зокрема, дуже багатьох депутатів в тому, що в жодному разі не слід переносити в російське законодавство деякі норми ювенальної юстиції, що містяться в західному праві, тому що застосування цих норм - як в інших країнах , так і у нас - обертається людськими трагедіями і, що найголовніше, руйнується саме поняття святості та недоторканності сімейного життя", - розоряється патріарх Кирило.

"Скрєпи" розповзаються Інтернетом - зокрема, такі постери можна зустріти на одному з харківських форумів.

Таке ж ставлення нав'язується "прихожанам" сект "русского міра", які безперешкодно здійснюють діяльність в Україні.

"Знаєте, що таке ювенальна юстиція? Це коли приходить комісія, забирає у тебе дитину, а потім її використовують (масони - ред.) у власних цілях. У Європі так відбирають дітей, а Путін цього не допустив", - зазначає у приватній розмові з кореспондентом depo.ua чоловік, який ходить на зустрічі організації "Аллатра".

Активно створюючи фронт проти ювенальної юстиції, російські пропагандисти водночас здійснюють черговий "хрестовий похід" проти західних цінностей, нав'язуючи цінності варварські. "Дитина - лише твоя, хочеш - кричи, хочеш - бий, але виховай з нею достойну людину", - через залякування нав'язується злочинна думка.

Як народ з доволі агресивним менталітетом, росіяни радо сприймають себе в ролі опозиції "розпусному захисту", розпускаючи руки у сім'ї. Таким чином насильство виправдовується.

На цю невеселу тему навіть створюють веселі картинки.

За минулорічною статистикою "Левада-центр", 41% росіян вважає, що має право бити власну дитину. В Україні відсоток нижчий і становить 11%, хоча у нас дослідження ЮНІСЕФ проводилося на кілька років раніше.

Між тим, ситуація у Швеції, де у 1979-му році вперше у світі була введена кримінальна відповідальність за фізичне покарання дітей, руйнує нав'язувані росіянами жахи. В країні діє ювенальна юстиція, батьки спілкуються ввічливо, а діти зростають гармонійними особистостями.

Про особливості шведського виховання у пості розповіла Катерина Бойко, яка вже три роки живе в Стокгольмі.

"Уява малює апокаліптичну картину перемоги бездуховного лібералізму: маленькі тирани влаштовують криваві розбірки на майданчиках, пачками вибігають на дорогу і засовують пальці в розетку. А на додачу вони загнали батьків у напівпідпільне становище, погрожуючи настукати на них у "ювенальну юстицію", якщо ті зроблять зауваження своєму малюку", - пише Бойко.

Додає, що реальність набагато нудніша.

"Діти на майданчиках не б’ються і не відбирають одне в одного іграшки. Ніколи! Вони чекають своєї черги на гірку чи гойдалку. Вони знають, що до найменших потрібно ставитися дуже обережно. І чесно, за три роки перебування тут, я ніколи не бачила, щоб хтось накричав на свою дитину, не те що вдарив", - ділиться враженнями дівчина.

Підсумовує: секрет - в суспільному консенсусі щодо того, що бити дітей - ганебно.

Наразі флешмоб і став спробою зруйнувати російські стереотипи, але ворожій пропаганді вочевидь потрібно протидіяти більш потужно. Та от чи стане флешмоб початком більш масштабної суспільної кампанії, під питанням.


Джерело: depo.ua 16 вересня 2016


Тегиправа дитини,   ювенальна юстиція,   захист прав дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".