Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як привчити дітей їсти корисну їжу

Всі діти різні. Якщо якийсь продукт викликає огиду, до блювоти і нервових зривів, не треба насилувати себе і дитину. Спробуйте або інший продукт з цієї групи, або почекайте рік.

Повноцінний раціон важливий, але не настільки, щоб через одного недоотриманого продукту вважати життя дитини зруйнованим і впадати в депресію, розповіла оториноларинголог Марія Євдокимова.

До дітей треба ставитися з повагою. Вислуховувати їхню точку зору. Але всі фінальні рішення приймаєте ви, і тільки ви, разом з чоловіком. Адже якщо трирічна дитина хоче вибігти на проїжджу частину без вас, ви спокійно і твердо забороните, і не будете відчувати провини з цього приводу?

Так ось і в інших питаннях, якщо ви не згодні з дитиною або справа стосується здоров'я, можна спокійно і твердо не дозволяти.

Ці поради можуть здатися вам занадто простими або, навпаки, нездійсненними, але у 95% дітей це працює, наберіться терпіння, середній термін – близько 4-5 місяців:

Ваше завдання не змусити дитину їсти певний продукт, а навчити харчуватися правильно. Процес цей не швидкий, але більш ніж реальний.
Дуже часто батьки скаржаться, що дитина їсть печиво чи шкідливу їжу замість овочів і фруктів. Достатньо не купувати додому шкідливі продукти. І пояснювати дитині, чому ви так робите – тому що це може негативно вплинути на здоров'я і тому що ви не хочете їсти таку їжу.
Ви не даєте дитині перекушувати між прийомами їжі. Зовсім. Єдиний допустимий варіант – овочі і фрукти, які повинні бути у вільному доступі завжди.
Ви не готуєте дитині окрему їжу. Ви готуєте для себе, смачну і корисну їжу. І даєте це ж дитині. Половину вашої тарілки займають овочі, чверть – вуглеводи (макарони, каші), чверть – білок (риба, м'ясо, бобові). Якщо дитина відмовляється їсти – ніякої проблеми в цьому немає. Ви спокійно прибираєте тарілку зі столу і не даєте ніякої їжі до наступного прийому їжі, ви виключаєте будь-яку можливість випадкових перекусів. Не треба нервувати, дитина не помре від голоду не поївши. Ви поважаєте право дитини на відмову від їжі, але і поважаєте своє право вибирати для своєї дитини правильне харчування (до речі, в дитячому садку не підлаштовуються під кожну дитину, при цьому більшість дітей їдять те, що дають.
Ви готуєте разом з дитиною хоча б раз на тиждень.
Ви хоча б раз на день їсте всією сім'єю. Красиво накриваєте на стіл. прикрашаєте тарілки. Ви розмовляєте за столом, обговорюєте, як пройшов в день, а не сидите в телефонах. Ви дотримуєтеся розкладу – сніданок, обід, полуденок і вечеря приблизно в один час.
Два рази в тиждень ви даєте рибу або морепродукти на вечерю та овочі без гарніру.
Ви ніколи не використовуєте їжу як покарання або заохочення.
Ви не купуєте солодощі з запасом, а лише для разового споживання.


Джерело: 24 канал 16 квiтня 2019


Тегиправа дитини,   харчування дітей,   здоров'я дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.