Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як привчити дитину спати окремо?

Спокійний і довготривалий сон – один із важливих факторів, який впливає на здоров’я дитини. Досить часто мами схиляються до спільного сну з дитиною, проте, чим старшою стає малюк, тим більше йому потрібний власний простір під час сну. Це забезпечує комфорт і батькам, і дитині, але підійти до цієї проблеми треба виважено і звернути увагу на усі важливі нюанси. Про це читайте далі у статті.

Для початку, варто звернути увагу на кілька дуже важливих факторів.

По-перше, не починайте привчати дитину до окремого від вас сну під час завершення грудного вигодовування, це спровокує ще більший стрес для малюка.

По-друге, не переселяйте дитину у власну кімнату відразу після народження другої дитини. Такий спосіб надто небезпечний, старша дитина одразу сприйме це як відкидання, у неї виникатимуть думки, що менший братик чи сестричка – важливіший, ніж вона. Це викличе і ревність. У випадку народження другої дитини можна розподілити обов’язки – мама може спати з немовлям, а тато в іншій кімнаті з старшим малюком.

По-третє, зверніть увагу на вік. Після 2 років діти легше сприймають переселення у власне ліжко і у власну кімнату.

Є кілька перевірених способів привчання дитини до власного ліжка, про них ми і поговоримо далі.

До усього дитина звикає поступово.

Перший етап такого способу – привчити дитину спати поруч, але у власному ліжечку. Що це означає? Потрібно присунути ліжечко дитини до власного ліжка і зняти його передню стінку. Так у вас вийде ефект наче дитина спить поруч з вами, але при цьому – у своєму ліжку. Замість звичайного ліжечка можна використовувати і спеціаліні приставні. Такий спосіб підходить і старшим діткам, і тим, які ще знаходяться на грудному вигодовуванні.

Поступово пробуйте відсовувати ліжечко на невелику відстань, якщо дитина спить всю ніч без проблем – вам усе вдалося, можна переходити до наступного етапу – привчати спати в окремій кімнаті.

Швидкий спосіб, як привчити спати дитину у власній кімнаті.

У цьому випадку робимо акцент на самостійності. Діти після 2 років, навіть ближче до 3 дуже прагнуть до самостійності. Заздалегідь підготуйте дитину до переведення в іншу кімнату. Розповідайте,що малюк спатиме як дорослий, що буде мати власне ліжко і власну кімнату.

Залучайте дитину до вибору меблів у кімнату, вибору постільної білизни, яка подобається саме дитині. Нехай малюк сам обирає декор у кімнату, розставляйте іграшки та речі, робіть разом з ним такі умови і такий простір, щоб йому захотілось залишитись у кімнаті і без ваших умовлянь.

Спочатку лягайте з дитиною у її кімнаті, читайте книгу на ніч, разом вкладайте спати улюблені іграшки дитини і лише тоді, коли дитина засне – виходьте з кімнати. На початковому етапі можна використовувати радіо-няню, щоб вночі почути, чи не плаче дитина, якщо ваша кімната знаходиться далеко від дитячої.

Усі ці поради допоможуть зорієнтуватись батькам, з чого ж все таки починати процес привчання дитини спати окремо. Проте, не забувайте, що кожна дитина – індивідуальна. Є дітки, які легко розлучаються з батьками і власна кімната для них – це щось нове, цікаве і діти залюбки самі виявляють бажання спати окремо. Є також і такі, для яких найменша розлука з мамою – це стрес, тим паче розлука на ніч. Врахуйте усі особливості характеру вашої дитини, її звички, бажання, рівень прив’язаності до батьків, вік і тоді вам простіше буде привчити дитину спати в окремій кімнаті. Не робіть кардинальних рішень і не змушуйте дитину, до усього проявляйте терпіння.


Джерело: Рівне1 23 липня 2019


Тегиправа дитини,   сон,   психологія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".