Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як попередити насильство у шкільному середовищі?

30-31 жовтня 2014 року в Києві проходив семінар-тренінг «Як попередити насильство у шкільному середовищі?». Організаторами заходу виступили: Міністерство освіти і науки України, Міжнародна організація із захисту прав дітей по всьому світу «Save the Children» («Врятуймо Дітей») та громадська організація «Жіночий консорціум України».

У заході взяли участь фахівці Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з усіх областей України, представники громадських організацій.

Із вступним словом до присутніх звернулася Ніна Березіна – головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН України. Вона окреслила основні завдання семінару-тренінгу і побажала учасникам цікавої та плідної роботи.

Своїм досвідом поділилася Віві Хавіа (Швеція) – тренер-практик, магістр у галузі розвитку демократії та у сфері захисту прав дітей і молоді. «Впровадження політики захисту дітей від будь-яких форм насильства є головним завданням дорослої частини людства», – зазначила вона.

На семінарі було презентовано посібник, що містить тренінговий курс для психологів, соціальних працівників, учителів і спрямований на системну роботу з попередження насильства в шкільному середовищі. Матеріали тренінгових курсів були апробовані в 2010-2011 рр. під час проведення тренінгів у Київській, Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській областях. Досвід апробації представлений у посібнику методичними рекомендаціями та порадами тренерів-практиків.

Посібник стане корисним у роботі вчителів, психологів, соціальних педагогів та представників адміністрації шкіл. Водночас учителі та психологи можуть використовувати цей посібник для роботи з дітьми та їхніми батьками.
Під час проведення семінару-тренінгу учасники ознайомилися з алгоритмом дій щодо організації роботи з попередження та подолання насильства над дітьми. Участь у практичних вправах та дискусіях дала можливість присутнім обмінятися досвідом, висловити свою думку й об’єктивно оцінити представлений посібник.

Робота фахівців із попередження та подолання насильства над дітьми та створення безпечного для них середовища є важливим внеском у розвиток та розбудову демократичного, громадянського суспільства в Україні.


Джерело: ПедПРЕСА 06 листопада 2014


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   насильство в школі

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми