Як попередити насильство у шкільному середовищі?
30-31 жовтня 2014 року в Києві проходив семінар-тренінг «Як попередити насильство у шкільному середовищі?». Організаторами заходу виступили: Міністерство освіти і науки України, Міжнародна організація із захисту прав дітей по всьому світу «Save the Children» («Врятуймо Дітей») та громадська організація «Жіночий консорціум України».
У заході взяли участь фахівці Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з усіх областей України, представники громадських організацій.
Із вступним словом до присутніх звернулася Ніна Березіна – головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН України. Вона окреслила основні завдання семінару-тренінгу і побажала учасникам цікавої та плідної роботи.
Своїм досвідом поділилася Віві Хавіа (Швеція) – тренер-практик, магістр у галузі розвитку демократії та у сфері захисту прав дітей і молоді. «Впровадження політики захисту дітей від будь-яких форм насильства є головним завданням дорослої частини людства», – зазначила вона.
На семінарі було презентовано посібник, що містить тренінговий курс для психологів, соціальних працівників, учителів і спрямований на системну роботу з попередження насильства в шкільному середовищі. Матеріали тренінгових курсів були апробовані в 2010-2011 рр. під час проведення тренінгів у Київській, Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській областях. Досвід апробації представлений у посібнику методичними рекомендаціями та порадами тренерів-практиків.
Посібник стане корисним у роботі вчителів, психологів, соціальних педагогів та представників адміністрації шкіл. Водночас учителі та психологи можуть використовувати цей посібник для роботи з дітьми та їхніми батьками.
Під час проведення семінару-тренінгу учасники ознайомилися з алгоритмом дій щодо організації роботи з попередження та подолання насильства над дітьми. Участь у практичних вправах та дискусіях дала можливість присутнім обмінятися досвідом, висловити свою думку й об’єктивно оцінити представлений посібник.
Робота фахівців із попередження та подолання насильства над дітьми та створення безпечного для них середовища є важливим внеском у розвиток та розбудову демократичного, громадянського суспільства в Україні.
Джерело: ПедПРЕСА 06 листопада 2014
Додати коментар Коментарi (0)