Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як підготувати дитину до вакцинації - рекомендації МОЗ

У Міністерстві охорони здоров'я надали рекомендації, як підготувати дитину до вакцинації.

Про це МОЗ повідомляє в Телеграмі.

Перед проведенням щеплення лікар оглядає дитину та оцінює стан здоров'я. Важливо розуміти, що дитина може хвилюватись щодо процедури вакцинації, потребувати психологічної підтримки. Дитина може не розуміти, навіщо робити щеплення, якщо вона здорова. Тому перед щепленням варто підготувати дитину до цієї процедури, в ігровій формі пояснити, що вакцинація захищає від хвороб, ідеться в повідомленні.

У МОЗ зауважили, що психологічну підготовку дитини до щеплення варто розпочати завчасно, з обговорення процедури вакцинації. Також слід надати відповіді на питання, які цікавлять дитину.

  • Варто описати кожну дію медпрацівника, пояснити, навіщо обробляти місце уколу, як працює шприц тощо. Можна разом переглянути мультфільм чи спеціальні відео про вакцинацію дітей.
  • Не треба наголошувати на тому, що укол безболісний – це буде брехнею. Краще пояснити, що лише так вакцина зможе потрапити у її організм і допомогти йому протистояти захворюванню, порадили у МОЗ.
  • Говорити про вакцинацію у слід позитивному ключі, ставити себе у приклад, ідеться в повідомленні.
  • Варто також взяти до медзакладу улюблену іграшку чи річ дитини, яка може дати їй відчуття комфорту та відвернути увагу під час вакцинації.

Якщо перед процедурою дитина почувається стривоженою, то батькам слід спробувати такі техніки:

  • запропонувати дитині стискати м’ячик або власні долоні;
  • послухати разом музику або поспівати - це допоможе дитині відволіктися від процедури;
  • уявити разом із дитиною місце, яке їй приємне. Попросити сина/дочку описати те, що він/вона бачить, які запахи та звуки чує, що відчуває.

Важливо пам’ятати, що іноді щеплення, які захищають дитину від інфекційних захворювань, можуть викликати тимчасовий дискомфорт, наприклад, біль у місці ін’єкції чи підвищення температури. З цієї причини дитина може нервувати і плакати, відповідно, після щеплення вона потребує більшої уваги.

У разі підвищення температури чи іншого погіршення стану дитини варто звернутися до лікаря.

До Національного календаря внесені щеплення від 10 інфекційних хвороб. Більшість із них проводяться у ранньому дитячому віці. Якщо з певних причин пропущене планове щеплення, варто якнайшвидше наздогнати графік імунізації. Це може врятувати життя.

6 жовтня в Україні був зареєстрований випадок інфікування поліомієлітом невакцинованої 17-місячної дитини в Рівненській області.

Поліомієліт (поліо) — гостра інфекційна хвороба, зумовлена поліовірусом, яка спричиняє інвалідність і є небезпечною для життя. Поліовірус передається від людини до людини. Параліч — найважчий симптом, пов’язаний із поліомієлітом, оскільки він може призвести до постійної інвалідності та смерті. Єдиний спосіб убезпечитися від наслідків хвороби — це вакцинація, оскільки специфічного лікування не існує.


Джерело: УКРІНФОРМ 26 листопада 2021


Тегиправа дитини,   щеплення,   вакцинація,   захист прав дитини,   здоров’я дітей

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми