Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як карати дитину: 5 можна і 5 не можна для батьків

Обходиться без покарань - це мрія кожної мами. На жаль, не завжди виходить обійтися одними тільки «пряниками».

Які міри покарання абсолютно неприйнятні, а які можна застосувати, щоб дитина усвідомила скоєне?

5 «не можна» в покарання дитини

Не можна карати дитину, якщо вона чесно зізналася в провині і вибачилася. Також не карайте дитину за проступок, за який вона вже була покарна.

Не можна карати дитину в присутності сторонніх людей, ображати і принижувати малюка образливими словами. Ви забудете про її помилки, а вона ваші слова і перекошене злобою обличчя запам'ятає надовго.

Не можна карати суворо за дрібну провину навіть з міркувань профілактики. Нам важливо, щоб дитина зрозуміла свою неправоту і захотів виправитися. Непропорційно важке покарання може призвести до зворотнього результату - дитина образиться, озлобився і не відчує каяття.

Не можна придумувати за одне покарання нові «санкції». Якщо за «незадовільну» поведінку дитину позбавили перегляду мультика, не варто забороняти дитині ще й іти в гості і казку на ніч.

Не можна карати за випадкові провини: дитина випадково послизнулася, впала і порвала одяг або спіткнулася і розбила вазу. Після такої помилки малюка вам досить сказати, які емоції відчуваєте.

5 «можна», якщо ви караєте дитину

Можна покарати позбавленням улюбленого заняття (перегляд мультика, похід в кіно, в магазин, похід в гості).

Можна покарати дитини відразу після вчиненого проступку, адже відкладені покарання абсолютно марні: дитина не пам'ятає і не розуміє, за що її карають.

Можна і потрібно давати дитині в якості покарання можливість виправити помилки: наприклад, відтерти намальовані каракулі на дивані або на стіні, або дати додаткову домашню роботу.

Можна дати дитині можливість подумати і зробити висновки: в чому вона була не права, чому її вчинок поганий, як вона буде поводитись наступний раз. І не забудьте пояснити малюкові, що поганого було в його поведінці, адже для маленького непосиди це може бути незрозуміло.

Можна сказати дитині, що ви незадоволені саме її поведінкою, а не нею самою. І незважаючи на її «викрутаси», ви любите і сподіваєтеся, що цей проступок більше не повториться.


Джерело: Рівне 1 07 червня 2019


Тегиправа дитини,   покарання,   психологія,   виховання,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.