Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Як карати дитину: 5 можна і 5 не можна для батьків

Обходиться без покарань - це мрія кожної мами. На жаль, не завжди виходить обійтися одними тільки «пряниками».

Які міри покарання абсолютно неприйнятні, а які можна застосувати, щоб дитина усвідомила скоєне?

5 «не можна» в покарання дитини

Не можна карати дитину, якщо вона чесно зізналася в провині і вибачилася. Також не карайте дитину за проступок, за який вона вже була покарна.

Не можна карати дитину в присутності сторонніх людей, ображати і принижувати малюка образливими словами. Ви забудете про її помилки, а вона ваші слова і перекошене злобою обличчя запам'ятає надовго.

Не можна карати суворо за дрібну провину навіть з міркувань профілактики. Нам важливо, щоб дитина зрозуміла свою неправоту і захотів виправитися. Непропорційно важке покарання може призвести до зворотнього результату - дитина образиться, озлобився і не відчує каяття.

Не можна придумувати за одне покарання нові «санкції». Якщо за «незадовільну» поведінку дитину позбавили перегляду мультика, не варто забороняти дитині ще й іти в гості і казку на ніч.

Не можна карати за випадкові провини: дитина випадково послизнулася, впала і порвала одяг або спіткнулася і розбила вазу. Після такої помилки малюка вам досить сказати, які емоції відчуваєте.

5 «можна», якщо ви караєте дитину

Можна покарати позбавленням улюбленого заняття (перегляд мультика, похід в кіно, в магазин, похід в гості).

Можна покарати дитини відразу після вчиненого проступку, адже відкладені покарання абсолютно марні: дитина не пам'ятає і не розуміє, за що її карають.

Можна і потрібно давати дитині в якості покарання можливість виправити помилки: наприклад, відтерти намальовані каракулі на дивані або на стіні, або дати додаткову домашню роботу.

Можна дати дитині можливість подумати і зробити висновки: в чому вона була не права, чому її вчинок поганий, як вона буде поводитись наступний раз. І не забудьте пояснити малюкові, що поганого було в його поведінці, адже для маленького непосиди це може бути незрозуміло.

Можна сказати дитині, що ви незадоволені саме її поведінкою, а не нею самою. І незважаючи на її «викрутаси», ви любите і сподіваєтеся, що цей проступок більше не повториться.


Джерело: Рівне 1 07 червня 2019


Тегиправа дитини,   покарання,   психологія,   виховання,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.