Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ГРВІ: що роблять європейські мами?

Загальновідомо, що діти перших років життя хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції в середньому 7-8 разів за рік. Така частота захворюваності вважається абсолютно нормальною та не вказує на порушення імунітету в дитини. Особливо тривожним періодом для мам є перший рік відвідування садочка, коли малюк більше хворіє, ніж ходить до нього. Багатьох батьків це лякає та спонукає шукати диво-ліки, які допоможуть дитині менше хворіти.

А чи існують вони? Чудодійних засобів, які зарадять дитині й вона не хворітиме зовсім або хоча б рідше, немає. Річ у тім, що ми, дорослі, у дитинстві також часто нездужали, як і наші діти, і перехворівши на певну кількість вірусів, виробили свій імунітет. Дітки стикаються з новими для них вірусами та просто не можуть не хворіти – це нормально. Більше того, якщо дитину не водити до садочка, оберігаючи її від інфекцій, вона обов’язково хворітиме у школі!

Більшість батьків добре пам’ятають своє дитинство та як багато часу й зусиль витрачали на обхід лікарів і збирання аналізів. До того ж не завжди рекомендації були ефективними.

Рівно рік тому напрям "дитинологія" буквально перевернув уявлення про медицину та відносини "лікар – маленький пацієнт". І якщо педіатри звикли застосовувати давно застарілі методи радянської медицини, то лікарі нового покоління – дитинологи – перейняли досвід колег із закордону, де система охорони здоров’я перебуває на найвищому рівні. На чому ж ґрунтується новий підхід у роботі з дитиною?

Дитинологи знають, як піклуватися про своїх маленьких пацієнтів, як поводити себе з батьками і що робити, аби діти хворіли рідше. А якщо захворювання вже є, дитинолог знає, як правильно лікувати малюка без надлишкового застосування ліків і, важливо, контролює можливі ускладнення. Дитинологи приділяють багато часу профілактичній вакцинації як найпрогресивнішому методу профілактики захворювань.

Лондон. На вулиці сльота, мрячить дощ. Малюк років чотирьох у легенькій курточці та штанцях крокує калюжами. Мінусова температура.

Перша думка будь-якого туриста: "До вечора дитина лежатиме з температурою, а мама ставитиме гірчичники й викличе лікаря".

Аж ніяк! Європейська мама знає, що дитячий організм не настільки слабкий, як звикла думати більшість із нас. Тому ввечері її малюк почуватиметься абсолютно нормально, а не лежатиме з градусником і не питиме мікстури.

Як вчиняють багато мам у нашій країні? Швидше за все, у мінусову температуру залишать дитину вдома. А раптом застудиться?

І причина не в мамі, яка краще перестрахується, ніж вийде з малюком на прогулянку. Просто більшість із нас живе ще з минулими уявленнями про медицину, лікарів і хвороби.

Усім знайомо?

Кожен із батьків знає, що це таке – потрапити на прийом до педіатра. Не обійдеться без аналізів і процедур. Швидше за все, доведеться відвідати ще одного лікаря вузького профілю, до якого дасть направлення педіатр. Після того, треба знову повернутися до нього, щоб отримати заповітний список до аптеки.

А що робить дитинолог? Майже все інакше. Не тому, що цей лікар вчиняє наперекір усталеній системі. Зовсім ні. Річ у тім, що багато процедур дитині не потрібні. І рекомендації, які дають лікарі старої школи, часто можуть не співпадати із сучасним уявленням про педіатрію та медицину в цілому.

Тому дитинологу важливо не призначати купу ліків, а запобігти можливій хворобі.

Якщо дитина вже з ГРВІ, дитинолог призначить мінімум процедур і препаратів, які потрібні в кожному конкретному випадку, а не довгий список для підтримання імунітету чи зміцнення організму. Дитинолог дозволить гуляти з невисокою температурою, купатися під час хвороби, а протяг у квартирі лише вітається. Важливо розуміти, що немає таблетки від усіх хвороб. А давати дитині кілька препаратів із надією, що якийсь із них допоможе, — безглуздо.

Дитинологи працюють за принципом, який широко відомий, наприклад, у Німеччині та має назву "Kinderheilkunde" — "турбота про здоров’я дитини". У цій країні лікар не заліковує пацієнта, а стежить за тим, аби він не захворів.

В Україні такий підхід до дитячого здоров’я підтримала медична мережа "Добробут". Це клініка, яка відмовилась від старих методів і створила абсолютно новий напрям – "дитинологія". Він повністю відповідає досвіду закордону, де система охорони здоров’я перебуває на найвищому рівні.

Безумовно, батьки мають обирати, до якого лікаря варто звернутися. Але коли йдеться про здоров’я дитини, бажано робити вибір свідомо та розуміти, чого саме ви хочете: запобігти хворобі чи повторити з дитиною свою історію?


Джерело: Обозреватель 19 лютого 2019


Тегиправа дитини,   здоров'я дітей,   захист прав дитини,   ГРВІ

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".