Дітям Донбасу іграшки замінили уламки снарядів
Від війни на Донбасі постійно потерпає не лише доросле населення прифронтових територій, а й діти. Статистика свідчить: за час бойових дій на Сході загинуло більш як 60 дітей, ще 127 були поранені. Та це тільки офіційні дані. Реальне ж дитинство на Донбасі значно відрізняється від цифр на папері.
Про це йдеться у сюжеті проекту «На периметрі» (щобудня о 21:35 на телеканалі ZIK).
Кажуть, що словами дитини промовляє істина. Маленькі жителі Донбасу, яким довелось рости в час війни, найбільше бажають, щоб бойові дії у них вдома нарешті закінчились. Та поки улюблених медведиків дітлахи замінюють уламками снарядів. Ці «іграшки» приземлялися на дахи їхніх будинків.
«Я вибігаю постійно у коридор – там безпечно. Хочу, щоб це все якнайшвидше закінчилось і ми знову почали жити нормальним життям», – каже хлопчик із зони АТО.
Та на окупованих територіях під впливом терористів діти розважаються геть по-іншому. Зброя тут справжня. Нещодавно в Інтернеті навіть з’явилось відео про те, як хлопчик у камуфляжі із задоволенням стріляє по деревах із бойової гвинтівки.
Такі «ігри» позначаються на дитячій, ще не сформованій психіці. Психологи переконують, що лікування після пережитого на війні – це тривалий та копіткий процес.
«Біда в тому, що, швидше за все, наслідок пережитих подій може давати про себе знати і через 10, і через 20 років та навіть у глибокій старості. За ідеальних умов мала б бути продумана якась державна програма для того, щоб допомогти як дітям, так і дорослим, які побували в епіцентрі війни, повернутися до нормального життя», – каже психолог Ігор Федоришин.
Чимало із дітей Донбасу залишаються сиротами, втрачають документи, часом отримують контузії і душевні травми. Борються ж з такими викликами війни переїздами на мирні території, тематичними флеш-мобами та подарованими закордонними інвесторами поїздками.
«Україна не була готова до цієї ситуації. Звісно, сьогодні чуємо багато нарікань, але наша держава не була готовою до такого. Хочу подякувати волонтерам, які допомагають і воякам, і діткам», – зазначив уповноважений Президента України з питань захисту прав дитини Микола Кулеба.
Тим часом самі діти АТО шукають кращого життя і щодня з нетерпінням очікують на мир.
Джерело: ZIK 06 серпня 2015
Додати коментар Коментарi (0)