Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Діти дедалі частіше стають жертвами торгівців людьми

Дві третини жертв становлять дівчатка. Більшість дітей, які постраждали від торгівлі людьми, походять із Африки, Близького Сходу, Південної Азії й Тихоокеанського регіону. Найчастіше їх змушують до проституції (58 відсотків) або примусової праці (36 відсотків). Дітей також використовують у жебрацтві або як хатніх робітників. За оцінкою Єврокомісії, за рік торгівля людьми приносить злочинцям в усьому світі понад 25 мільярдів євро прибутку.

Зростання кримінального ринку в Європі

У Європі обсяги торгівлі людьми збільшуються переважно у країнах колишнього соцтабору. На особливий ризик наражаються діти з неблагополучних родин, розповіла 10 січня в Берліні Анне Люткес, представниця німецького відділу Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. Зокрема, в Румунії багатьох дітей після народження узагалі не реєструють. "Є діти, які можуть зникнути, і не можна буде перевірити, чи вони існують", - підкреслила Люткес.

Статистика засвідчує, що від торгівлі людьми потерпають передусім жителі Східної Європи. Незаконний бізнес приносить злочинцям мільярдні прибутки.

Це схоже на замкнене коло: відсутність опіки й освіти породжують бідність і зневіру. Цю безнадію у всьому світі використовують торгівці людьми. Вони примушують своїх жертв до проституції, трудового рабства, використовують для торгівлі органами. За оцінками експертів, від цього потерпають мільйони людей в усьому світі.

Управління ООН з наркотиків і злочинності оприлюднило нову статистику таких злочинів. Як показав аналіз офіційних даних із 132 країн, жертвами торгівлі людьми дедалі частіше стають діти та підлітки до 18 років. З 2003 до 2006 року частка малолітніх жертв становила 20 відсотків, тоді як у часовому проміжку між 2007 і 2010 роками - вже 27 відсотків.

За її словами, близько 84 тисяч румунських дітей живуть самі та в неповних родинах або виховуються родичами. Часто це трапляється унаслідок трудової міграції їхніх батьків. Діти мігрантів, які залишаються без належного догляду, особливо беззахисні, наголосила Анне Люткес. Подібною до румунської є ситуація і в багатьох інших східноєвропейських країнах, зокрема в Болгарії, Молдові та Україні.

Погрози, насильство, обман

Безвихідні ситуації - це ідеальні умови для злочинної діяльності торгівців людьми. Вони використовують легковажність і відчай жертв, застерігає президент Федерального управління кримінальної поліції Німеччини Йорґ Цірке. Він підтверджує дані ЮНІСЕФ, відповідно до яких жертвами торгівлі людьми стають малозабезпечені люди, які сподіваються на краще життя. "За допомогою погроз, насильства або обману жертв часто примушують до проституції", - говорить Цірке.

Разом з обсягами торгівлі людьми за останні кілька років у всьому світі зросла й кількість кримінальних переслідувань, обвинувачень і судових вироків за ці злочини, повідомило Управління ООН з наркотиків і злочинності.

"Для розслідування потрібні свідчення жертви"

Та незважаючи на це, лише невелику кількість злочинців вдалося притягти до відповідальності. У доповіді йдеться про те, що у всіх країнах-членах ЄС загалом у 2010 році за торгівлю людьми було винесено лише 1250 вироків. У Німеччині в 2011 році, за даними Федерального управління кримінальної поліції, завершилося 482 судових процеси за звинуваченнями у "торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації".

На розслідування справ, пов'язаних із торгівлею людьми, зазвичай витрачається багато сил і часу, пояснив Йорґ Цірке. Судові процеси можуть тривати понад два роки, і постраждалі повинні брати в них участь. Найбільшою проблемою, з точки зору слідчих, є те, що жертви торгівлі людьми часто не готові співпрацювати з поліцією. Утім, їхні свідчення є найголовнішим елементом для здійсненння розслідування та судового провадження, наголосив Цірке. "Можна також сказати: без свідчення жертви не відбувається практично жодного розслідування".
 


Джерело: DW 15 сiчня 2013


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   рабство

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми