Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Діти-переселенці вчаться долати життєві труднощі

Малювання, біганина, сміх та відверті розмови - так проводять вільний час і заразом навчаються долати свої проблеми маленькі переселенці. У бібліотеці ім."Тімірязєва" із дітьми зі Сходу займаються професійні вінницькі психологи. Спеціалісти відмічають: глибокої кризи у дітей немає.

Семирічна Мирослава каже, що привели її на заняття батьки, але зараз дівчинка анітрохи не шкодує про це.

- Нам тут весело! Ми багато граємося, говоримо… Сумувати я просто не встигаю, адже завжди є чим зайнятися. Сподіваюся, будуть і інші зустрічі. Тоді зможу ще із кимось подружитися, - розповідає юна донеччанка.

Такі заняття із дітьми-переселенцями - одна зі складових проекту "Навчально тренінговий центр по роботі із дітьми і молоддю, які переживають кризові стани" Вінницького товариства психологів і психотерапевтів.

Психолог Лілія Немаш, яка протягом чотирьох днів разом зі своїми колегами займалася із малечею, зазначає, що діти були напрочуд відверті.

- Вони чудесні. Ми намагалися дати їм можливість не заплутатися у своїх емоціях. Працювали із тим, щоб дати їм зрозуміти те, що вони переживають, - розповідає Л.Немаш. - Бо коли людина, незалежно від того, що із нею відбувається, може це назвати, у неї більше можливостей зрозуміти себе і знайти вихід із ситуації, яка склалася.

За словами Лілії Немаш, меншим дітям було важче щось розповідати, а от старші - дійсно глибоко занурювалися у свої стани. Наразі психологи впевнені: діти справді сумують, але надзвичайно складних проблем у них немає.

Самі ж заняття проводилися у невимушеній обстановці, адже, як відмічають психологи, так набагато легше порозумітися із дітьми. Під час розмов ніхто не акцентував увагу на мові. Так, були ті, хто говорив російською, хтось спілкувався українською, тому вся група вільно переходила із однієї мови на іншу.

Досвід, отриманий під час проведення тренінгів, психологи планують систематизувати і видати посібник із порадами для психологів та педагогів, які працюватимуть із такими дітьми. Також у планах - провести відповідні тренінги із фахівцями цієї сфери.

У майбутньому товариство психологів має надію реалізувати ще не один проект, адже бачать: подібні тренінги дійсно допомагають дітям.


Джерело: Місто 27 серпня 2015


Тегиправа дітей,   Донбас,   переселенці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.