Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дітей з особливими психофізичними потребами потрібно забезпечити соціальними послугами на рівні громад

В Україні 150 тисяч дітей з інвалідністю. Це 2% від усього дитячого населення, ще 10% мають особливості психофізичного розвитку. «У сфері надання соціальних послуг, якої найбільше потребують діти з особливими психофізичними потребами, Україна має великі системні проблеми, починаючи з того, що ця сфера загалом є монополізована державою. […] На жаль, не так як у всьому світі, в Україні не створений ринок надання соціальних послуг», – зазначає Маріанна Онуфрик, керівник суспільних програм Інституту суспільно-економічних досліджень, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини, підкреслює важливість розвитку місцевих інфраструктур, доступних для людей з особливими потребами. За минулий рік в 1,5 рази зросла кількість дітей в інклюзивних школах. Однак з 17 тисяч шкіл, всього третина має доступ до першого поверху для дітей з особливими потребами, 91 школа – до 2 поверху. «Єдина послуга, яку може надати держава дітям з особливими потребами – це ізоляція. […] Але інтернати не задовольняють їхні основні потреби – в якісному харчуванні, в якісному догляді, лікуванні, в безпеці. […] Рішенням є зміцнення соціальних послуг і навчання відповідних служб для того, щоб надавати сім’ям професійні послуги. […] Реформа інтернатів – це не просто їхнє закриття. Це оцінка кожної дитини, та забезпечення її необхідними послугами на рівні проживання», – зазначає Микола Кулеба.

«Індивідуалізація підходу до реформування сфери надання соціальних послуг, та перехід із загального рівня на рівень громад дає можливість почати працювати над розвитком необхідних навичок, важливих як для самих дітей, так і для громад загалом», – підкреслює Крістофер Ді Роcа, американський консультант із впровадження адресних рішень для людей з обмеженими можливостями.

 


Джерело: uacrisis.org 15 червня 2017


Тегиправа дитини,   інклюзивна освіта,   захист прав дитини,   діти з інвалідністю

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".