Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

До школи без вакцинації — законопроект зареєстровано в Раді

До школи без вакцинації пропонують допускати учнів народні депутати. Таким чином парламентарі хочуть боротися з дискримінацією дітей за ознакою відсутності щеплень.

Нардепи пропонують виключити із закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» норму, яка забороняє відвідування навчальних закладів не вакцинованими дітьми. Ініціаторами цього законопроекту № 5326 стали екс-«слуга», член «За майбутнє" Антон Поляков разом з колегами по депутатській групі Іриною Констанкевич, Ганною Скороход, Тарасом Батенком, а також Георгієм Мазурашу з фракції «Слуга народу».

Згідно із законопроектом, прийом дітей до навчальних закладів здійснюватиметься на підставі медичної довідки, яка видається лікуючим лікарем. За результатами медичного огляду лікар робитиме висновок, чи дозволяє стан здоров’я дитини відвідувати садок, школу або дитячий табір.

При цьому, Міністерство охорони здоров’я затверджуватиме перелік захворювань, які унеможливлюють відвідування дитиною навчальних закладів.

У разі ухвалення законопроекту, вакцинація стане добровільною, а в календарі щеплень будуть тільки ті щеплення, які держава зможе забезпечити безкоштовно.

Також законопроект № 5326 покладе нові обов’язки на керівників навчальних та дитячих оздоровчих закладів. Зокрема, їх зобов’яжуть інформувати МОЗ щодо захворювання учнів і надавати батькам дітей інформацію про епідеміологічну ситуацію в закладі.

Законопроект зареєстрований у Верховній Раді 2 квітня 2021 року і вже направлений на розгляд комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування.

Нагадаємо, вакцинація в Україні для дітей, які хочуть відвідувати школи і дитсадки, залишається обов’язковою. Нещодавно Верховний суд розглянув справу про відсторонення від занять дитини, якій не зробили щеплення, згідно з календарем профілактичних щеплень. Служителі Феміди стали на бік директора навчального закладу, вказавши, що його дії були виправданими.

Верховний суд встановив, що рішення про вакцинацію дитини до 15 років приймається його батьками, і вони мають право відмовитися робити щеплення. При цьому держава, встановлюючи заборону на відвідування навчального закладу нещепленими дітьми, турбується про благополуччя всіх учасників навчального процесу, зокрема й невакцинованих дітей. Право дитини на освіту таким чином не порушується, так як зараз передбачені альтернативні способи отримання освіти, наприклад, в дистанційній формі. Можливість відвідування школи без вакцинації вирішується в індивідуальному порядку лікарсько-консультаційною комісією. Відповідна позиція викладена в постанові Верховного суду від 10.03.2021 по справі 331/5291/19.


Джерело: Ракурс 06 квiтня 2021


Тегиправа дитини,   щеплення,   здоров'я дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми