Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дитина стає гіперактивною через порушення в розвитку мозку

Менеджер столичного рекламного агентства Наталія Панюк, 34 роки, лишила роботу, щоб упоратися з гіперактивністю сина.

— Василь був дуже активний. У садок майже не ходив, постійно бився.

Коли дитині виповнилося 4 роки, мати пішла з роботи. Весь день гуляла із сином, щоб він втомлювався, влітку водила на батути. Сама займалася з психологом, щоб бути терплячою. Зараз Василеві 7 років, став спокійнішим.

— До гіперактивності схильні холерики. Частіше це хлопці, — каже 60-річний Володимир Мартинюк, директор Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ. — Найчастіше гіперактивність настає через брак уваги батьків чи надмірну опіку. Також коли з малюка хочуть зробити вундеркінда, ставлять перед ним багато завдань — дві мови, танці. Дитина зривається фізично і психологічно.

Гіперактивність може бути через травми мозку під час пологів або проявом мінімальної мозкової дисфункції. Це коли окремі системи мозку розвиваються з різною швидкістю. Немовля мало спить, але дуже рухливе. Різко дитина реагує на світло, звук. У 3-4 роки не може сама гратися. У 5-10 років неуважна, погано вчиться, свариться з батьками. Після 14 років це минає, але корегувати ці зміни треба у 5-8 років. Інакше дитина може почати палити, пити.

— Психолог визначає, на якому етапі порушення. Розробляє програму лікування. Інколи треба перевести у спеціалізовану школу.

За місяць при дотриманні режиму дня гіперактивна дитина стає керованішою. Але раптової зміни не буває. Гіперактивність може залишатися на все життя. Такі люди постійно щось роблять, легко переключаються, багато рухаються.

Поради батькам гіперактивних дітей

Будьте послідовні у вихованні. Частіше хваліть і не бийте дитину.

Заборони повинні бути однозначні й постійні. Їх має бути мало.

Вислуховуйте дитину, не відмовляйте у спілкуванні.

Не занижуйте і не завищуйте вимог, не вимагайте вибачень за погані вчинки.

Не вимагайте високих оцінок з усіх предметів, оберіть два-три.

Встановіть режим сну, роботи і відпочинку.
 


Джерело: gazeta.ua 27 червня 2012


Тегизахист прав дітей,   гіперактивність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".