Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чому прикарпатські діти скоюють злочини?

Сектором молодіжної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Івано-Франківській області проаналізовано стан злочинності серед дітей за 2 місяці 2016 року. Зокрема, неповнолітніми та за їх участю на території області скоєно 38 кримінальних правопорушень, з них: 22 – крадіжки, 5 – угонів транспортних засобів, 4 – грабежі та розбій, шахрайство, хуліганство і умисне тяжке тілесне ушкодження. Водночас скеровано до суду з обвинувальним висновком кримінальне провадження щодо умисного вбивства вчиненого неповнолітнім в Надвірнянському районі. Також слід зазначити, що 5 березня ще одному неповнолітньому повідомлено про підозру у вчиненні замаху на вбивство в Івано-Франківську.

Відносно 38 неповнолітніх, які вчинили кримінальні правопорушення обрано міри запобіжного заходу відповідно до Кримінального процесуального кодексу, а саме: відносно 3 – обрано міру запобіжного заходу тримання під вартою; до 6 неповнолітніх застосовано домашній арешт; відносно 29 неповнолітніх обрано особисте зобов’язання або передано під нагляд батькам на час проведення досудового розслідування, йдеться на сторінці Молодіжної Превенції.

Одним із основних криміногенних чинників, що сприяє учиненню кримінальних правопорушень дітьми є неналежне виховання в сім’ї; асоціальна поведінка батьків; відсутність батьків або одного з них, у зв’язку із міграцією; жорстокість і насилля в сім’ях; низький рівень матеріального забезпечення сім’ї; негативний вплив позашкільного середовища та засобів масової інформації, що пропагують культ фізичної сили, агресії та насильства; дитяча бездоглядність, що посилює несприятливі умови життя та штовхає осіб, які потрапили під їхній вплив, на вчинення протиправних діянь.

Працівники поліції постійно проводять комплекс заходів спрямованих на попередження кримінальних та адміністративних правопорушень у молодіжному середовищі, виявляють дорослих осіб, які негативно впливають на дітей, втягують їх у злочинну діяльність, розпивають із ними алкогольні напої та схиляють до вживання наркотичних засобів.

На сьогоднішній день задокументовано 5 кримінальних правопорушень вчинених дорослими особами за участю неповнолітніх. Відносно дорослих учасників злочину відкриті кримінальні провадження за статтею 304 Кримінального кодексу України (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність). А також до адміністративної відповідальності притягнуто 15 дорослих осіб, які розпивали з неповнолітніми алкогольні напої чим довели їх до стану сп’яніння.

Проблема дитячої злочинності – надзвичайно важлива, потребує комплексного підходу у її попередженні. Тому, щоб не робили поліцейські, соціальні працівники та освітяни без підтримки батьків це негативне явище не здолати.

Шановні батьки! Нагадуємо, що відповідно до Сімейного кодексу України батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя, виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

За ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — вони несуть адміністративну відповідальність (ст.184 КупАП), а за злісне ухилення від обов’язків по догляду за дітьми, що спричинило тяжкі наслідки – кримінальну відповідальність (ст.166 КК України).


Джерело: 0342.ua 10 березня 2016


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   підліткова злочинність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".