Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Черкаським школярам заради економії «порізали» канікули

30 грудня у черкаських школярів останній навчальний день у першому семестрі. Відзавтра вони підуть на канікули, які триватимуть усього дванадцять днів. Батьки школярів та медики упевнені, що такої кількості днів замало. Адже черкаські дітлахи не відпочивали повноцінно восени: замість тижня, вони мали лише два дні канікул.

У січні черкаські школярі мали відпочивати увесь місяць. Принаймні, так обіцяли міські владці, коли восени скорочували тижневі канікули до двох днів. Тоді посадовці запевняли, що у такий спосіб суттєво зекономлять на опаленні шкіл, а дітлахи натомість отримають довгі зимові вакації.

Утім, минулого тижня школярам та вчителям повідомили, що місяць обіцяного відпочинку розділили на дві частини. Перша розпочнеться 31 грудня і триватиме усього дванадцять днів.

«Шістнадцять днів канікул, які при цьому ще залишаються, і які обов’язково повинні відгуляти діти, ми пропонуємо призначити їх як другу частину зимових канікул одразу при настанні суттєвих холодів. Якщо похолодання буде 12, 15, 16 січня, ми готові відразу рекомендувати школам оголосити канікули. Якщо ж холодний період усе ж таки не розпочнеться, то обов’язково шістнадцять днів, які залишилися, запропонуємо відгуляти у лютому», – зауважив у коментарі Радіо Свобода начальник управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міської ради Євген Степко.

Про економію енергоресурсів, продовжує він, мова вже не йде. Школи і на канікулах будуть опалювати. Щоправда під час морозів швидше за все не змінюватимуть подачі температури теплоносіїв. Температура у закладах освіти, ймовірно, буде дещо нижче ніж санітарні норми. Однак учні в цей час вчитися не будуть, і на це, власне, й розрахований вибір канікул.

Дитина виснажена психологічно та фізично – мама школяра

Тим часом деяким батькам школярів не до вподоби нововведення департаменту освіти. Мама п’ятикласника Віталія Валентина Миколаївна каже, що син без осінніх канікул дуже втомився. Тож вона сумнівається, що менш ніж за два тижні він встигне повноцінно відпочити.
«Дитина чотири місяці навчається без канікул, без довгих вихідних. Це дуже для неї важко. Психологічно дитина втомлена, та й фізично також. Осінні канікули мали би бути. Або хоча б зараз дати дитині відпочити протягом місяця, тому що дитина виснажена», – каже мама.

Восени канікули були два дні, навесні – зовсім не буде

На необхідності тривалих канікул наполягають і медики. Найкраще, каже шкільний фельдшер Олександр Решетник, було б, аби департамент знову повернув звичну канікулярну систему – тижневі вакації восени та навесні, та двотижневі – взимку.

«На мою думку, дуже погано, що не було осінніх канікул. Через це виникло велике навантаження на дітей. І на кінець року, крім того, що багато дітей скаржаться на головний біль, на втому, звісно, є діти, у яких знижений імунітет, і які починають частіше хворіти застудою», – каже фахівець.

Однак в черкаському департаменті освіти Радіо Свобода повідомили, що навесні канікул не буде. Школярі відпочиватимуть лише по кілька днів під час свят. Зокрема, у березні це буде три дні, у квітні – чотири, а у травні – загалом сім святкових днів.


Джерело: Радіо Свобода 31 грудня 2014


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   канікули

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми