Без сліз: як правильно відправити дитину в садок
У віці 2-3 років дитина йде в дитячий садок. Це дуже важливий етап у житті малюка – адже тут відбувається соціалізація і з’являються перші друзі. Щоб дитина краще адаптувалася до нових умов, уникайте поширених помилок.
НЕ ОБІЦЯЙТЕ НАДТО БАГАТО. Звичайно, для того щоб підготувати малюка до садочка, мами малюють йому ідеальну картинку: веселі друзі, чудова вихователька, безліч цікавих іграшок і занять, смачна їжа і тому подібне. Але в реальності цього може і не бути: діти можуть поводити себе не дуже привітно і ввічливо, а вихователі не завжди встигають всім приділити увагу. Зрозуміло, що це не повинно стати приводом не ходити в садок. Просто скажіть дитині, що хороших дітей і приємних подій буде більше.
ПОЯСНІТЬ ПРАВИЛА. На той час, як настане час йти в садок, дитина повинна знати, де у колготок перед і зад, вміти надягати шкарпетки і розуміти, що таке «тиха година».
Розкажіть малюкові, що на прогулянку він піде в парі з іншою дитиною, та інші дрібниці, які для нього – серйозні речі. Заздалегідь дізнайтеся розпорядок дня в садку і розкажіть про нього малюкові. Це допоможе дитині краще уявляти, що відбуватиметься, а також виконувати прості правила садочка.
БЕЗ НЕГАТИВУ. В жодному разі не говоріть малюкові, що в садку йому буде не так добре, як вдома з мамою, адже доведеться ділитися іграшками і їсти манну кашу. Але йому доведеться туди ходити, тому що мамі треба на роботу.
Насправді це лише програмує дитину на негативне сприйняття всього, що відбуватиметься в садку. Просто скажіть, що можуть бути різні ситуації, але ви завжди готові прийти на допомогу.
НЕ ЙДІТЬ ПО-АНГЛІЙСКИ. Ще одна поширена помилка – залишити дитину в групі і піти, не попрощавшись. Деякі думають, що дитина не буде плакати. Але поставте себе на місце малюка: він прийшов сюди з мамою, а потім вона кудись зникла. Дитина не знає, чи повернетеся ви і коли це станеться, вона відчуває себе покинутою.
Тому не йдіть, не попрощавшись. Утіште дитину, посміхніться і скажіть, що після прогулянки або тихої години ви заберете її додому.
НЕ ВИХОВУЙТЕ ІНШИХ ДІТЕЙ. Змиріться з тим фактом, що ви не маєте ніякого права виховувати чужих дітей. У цієї медалі є й зворотний бік – ніхто не має права виховувати вашу дитину, крім вас самих.
Звичайно, з’ясовувати стосунки з трирічним хлопчиком, який вкусив вашого малюка – це смішно, але не тоді, коли ви на власні очі бачите відбиток чиїхось зубів на ручці своєї дитини. Не зліться, спочатку обговоріть інцидент з вихователем, а потім з батьками кривдника.
НЕ ОЧІКУЙТЕ БАГАТО. У розпорядку дня молодшої групи значаться командні ігри на вулиці, ліплення з пластиліну і виготовлення простих аплікацій. Але зовсім не факт, що в садку з вашою дитиною займатимуться за новітніми методиками або влаштовуватимуть захоплюючі досліди. А якщо хочете, щоб малюк з самого дитинства вивчав англійську, влаштовуйте домашні заняття або запишіть його в школу раннього розвитку.
Загалом, будьте логічні і послідовні, цікавтеся тим, як ваша дитина поводиться і що відчуває. А якщо виникнуть проблеми – постарайтеся вирішити їх у цивілізований спосіб.
Джерело: uk.etcetera.media 15 серпня 2018