Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Бешкетування? Ні, це булінг!

Розташований у місті Горішні Плавні, що на Полтавщині, Комсомольський міський суд (цей храм Феміди досі не перейменували) наклав адміністративне стягнення на матір неповнолітньої дитини.

Адже було встановлено, що її чадо, висловлюючись мовою юриспруденції, не поважало права та свободи інших людей і систематично скоювало адміністративні правопорушення у міському парку. Зокрема, застосовувало до іншої дитини силу, відбирало її речі, погрожувало фізичною розправою. Саме тому остання боялася виходити на вулицю...

І якщо раніше на такі витівки нерідко дивилися крізь пальці, вважаючи їх «побутовим» дитячим бешкетом, то тепер фахівці радять у жодному разі не закривати на них очі. Адже йдеться про явні ознаки булінгу — тобто цькування, залякування, що є різновидом насилля. А два роки тому вітчизняним законодавством було встановлено відповідальність за булінг, зокрема змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Саме цю букву закону застосували в Комсомольському міському суді. Під час розгляду справи мати також визнала свою провину за допущені прорахунки у вихованні бешкетника. І тепер їй належить сплатити штраф у розмірі 850 гривень. До речі, така сума є найменшою серед передбачених законом штрафних санкцій за такі правопорушення.


Джерело: Голос України 24 грудня 2020


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   булінг

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми