Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

65% учнів мають недостатній рівень фізичної підготовленості

65,1 % учнів у 2018/19 навчальному році мали недостатній рівень фізичної підготовленості.

Про це йдеться у Рекомендаціях щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки серед учнівської молоді, що затверджені Міністерством освіти і науки.

Очікується, що виконання рекомендацій дозволить створити нову модель мотивації учнівської молоді до занять фізичною культурою та спортом, створити сучасну інфраструктуру для розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки учнівської молоді, призведе до збільшення кількості школярів, залучених до занять фізичною культурою та спортом тощо.

У Міністерстві освіти зазначають, що в 2018/19 навчальному році у понад 15 тисячах шкіл та закладів професійної освіти було проведено оцінювання фізичної підготовленості серед учнівської молоді. Загалом до оцінювання було допущено лише 50,9 % учнів.

За результатами оцінювання, високий рівень стану фізичної підготовленості мають лише 15,2 %.

Достатній рівень фізичної підготовленості продемонстрували 19,7 % учнів.

Середній рівень підготовки виявили у 12,3 % учнів, низький у 3,7 %.

Водночас не було допущено до оцінювання 49,1 % учнів.

«Отже 65,1 % учнів у 2018/19 навчальному році мали недостатній рівень фізичної підготовленості. Протягом 2019/20 навчального року спостерігалось зниження рухової активності молоді. У 2020 році ситуація ускладнилась через введення карантинних заходів з спричинених значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19», – наголошують у Міністерстві освіти.

За оцінками освітнього відомства, така ситуація вимагає кардинальних змін та модернізації підходів до розвитку та популяризації фізичної культури учнів та учнівського спорту.

У Міністерстві освіти також повідомили, що метою рекомендацій є визначення пріоритетних напрямків діяльності та розроблення механізмів для створення умов до оздоровчої рухової активності та популяризації здорового способу життя, забезпечення доступності спорту для учнівської молоді, формування ціннісного ставлення до власного фізичного здоров'я, спортивних і духовних досягнень, гуманістичних цінностей і патріотичних почуттів.

Планується, що організаційне забезпечення реалізації рекомендацій здійснюватиметься шляхом розроблення та прийняття в установленому порядку плану заходів, спрямованих на реалізацію їх положень, та їх виконання, проведення моніторингу стану виконання.


Джерело: osvita.ua 26 лютого 2021


Тегиправа дитини,   здоров'я,   освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.