Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Індус навчає малозабезпечених дітей у школі під мостом

Імпровізовану школу для більш як 50 малозабезпечених дітей з індійських нетрів відкрив власник магазину Раджиш Кумар Шарма.

Навчальний заклад розташувався під транзитним мостом у Нью-Делі, повідомляє газета Gulf News.

"Більш як 50 дітей бідних робітників зібрала саморобна школа, відкрита під мостом у Нью-Делі, де навчають усьому - від вміння читати і писати до вищої математики. Школа, заснована власником магазину Раджишем Кумаром, для більшості з цих дітей є єдиною можливістю отримати освіту. Навіть ті, хто відвідує державні навчальні заклади, кажуть, що у школі під мостом вивчили набагато більше", - йдеться у повідомленні.

Ідея створити таку школу у Кумара виникла, коли одного дня він, йдучи на залізничну станцію, побачив дітлахів, які гралися у багнюці. Чоловік запитав їхніх батьків, чому діти не в школі, і отримав у відповідь: "Якщо ти настільки переймаєшся їхньою освітою, то й вчи їх сам".

Навчання у школі безкоштовне. Тут є все необхідне для отримання знань: три "шкільні дошки", намальовані чорною фарбою на бетонних стінах мостових опор, і завзяті вчителі – сам Раджиш і його помічник Лакшмі Чандра. Перед початком занять дівчата підмітають підлогу, хлопці розстеляють підстилки й далі усі разом розсаджуються на них під час уроків.

"Освіта – єдина надія для цих дітей", - каже Кумар. Крім науки, вчитель приносить дітям взуття, одяг, шкільні ранці та інше приладдя, надіслане у якості благодійної допомоги одним індусом з-за кордону.

Нагадаємо: Індійський Акт щодо права на освіту, який увійшов у силу 31 березня 2013 року, передбачає безкоштовну обов’язкову шкільну освіту для усіх дітей віком 6-14 років. На даний момент мільйони індійських дітлахів не відвідують шкіл.
 


Джерело: УКРІНФОРМ 07 травня 2013


Тегиправа дітей,   Індія,   початкова освіта

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.