Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Жінки - наступна рушійна сила української економіки?

 30 вересня 2013 року в конференц-центрі «Дім Пашкова» відбувся круглий стіл «Що потрібно зробити, щоб жінки стали наступною рушійною силою української економіки», організований Міжнародним благодійним фондом «Український жіночий фонд» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та за участі представниць державних служб; громадських організацій, в т.ч. Жіночого Консорціуму України, які працюють на розвиток та підтримку жіночого підприємництва; представниць малого та середнього бізнесу. На круглому столі були обговорені стан та виклики щодо розвитку жіночого підприємництва в Україні та визначені шляхи посилення позицій жінок-підприємниць. Результатом стали рекомендації щодо підвищення ефективності програм  розвитку жіночого-підприємництва.

 Частина рекомендацій була адресована державним інституціям. Передусім їх зусилля мають бути спрямовані на подолання корупції,  введення гендерно-маркованої статистики за всіма пунктами, проведення гендерної експертизи всіх державних програм, особливо програм з розвитку підприємництва, започаткування гендерної просвіти бізнес-середовища, та на підтримку вступу України до ЄС асоційованим членом, як до мережі країн із цивілізованими бізнес-підходами та  на створення спільних проектів від влади та ОГС.

 Для середнього та великого бізнесу серед іншого,було запропоновано підвищувати корпоративну культуру - заохочувати впровадження гендерно-чутливих підходів до розвитку всередині компаній; створювати фонди підтримки жіночого бізнесу; поширювати наставництво, передачу досвіду, менторство; окрім цього, створювати центри підтримки бізнесу з гендерно-чутливими підходами, які працюватимуть на  захист інтересів підприємців та лобіювання режиму сприяння державою розвитку жіночого підприємництва.   

 ОГС мають взяти на себе флагманські обов’язки: продовжувати організовувати навчання, підтримувати та заохочувати, об’єднувати, створювати умови для обміну підприємницьким досвідом, провадити аналіз можливостей та моніторити ситуацію, піднімати питання та залучати увагу до проблем, пов’язаних з розвитком жіночого підприємництва, впроваджувати інструменти підтримки жінок у бізнесі.

Для цього ОГС  мають стати ближчими, орієнтуватися на діалог, інформувати суспільство, впроваджувати сучасні технології, шукати підтримки держави, підвищувати свою професійність, створювати колегії та асоціації, об’єднання та коаліції.

 Рекомендаційні кроки для ЗМІ:

-          Формувати імідж професійності жінок в бізнесі.

-          Розвінчувати стереотипи сексистської реклами.

-          Роз’яснювати для суспільства важливість участі жінок в підприємництві.

-          Надавати об’єктивну інформацію про ситуацію стосовно  жіночого бізнесу, як у частині бізнес-середовища в Україні.

-          Популяризувати різні професії, як основу само зайнятості.

 На думку учасниць Круглого столу, громадські організації також мають активно долучитися до формування позитивного іміджу жінок у підприємництві, а саме:

  1. Освітлювати історії успіху жінок-підприємниць на своїх сайтах та в соціальних мережах.
  2. Ініціювати у ЗМІ обговорення змін в законодавстві, які торкаються жіночого підприємництва та підприємництва загалом.
  3. Популяризувати ЗМІ і сайти, які створюють позитивний імідж жінок –підприємниць
  4. Шукати і співпрацювати з журналістами/ками, які стануть провідниками ідеї формування позитивного іміджу жінок в бізнесі.

Джерело: 03 жовтня 2013


Тегипідприємництво,   рекомендації,   круглий стіл

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.