Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ЖКУ у Севастополі розповів про проблеми жінок-політиків різних рівнів

30 січня Жіночий консорціум України представив у Севастополі результати дослідження політичної діяльності жінок-політиків місцевих рад, та лідерок місцевих громад. Дослідження проводилося шляхом опитування жінок-депутаток та активісток у 6 містах України (Севастополь, Херсон, Запоріжжя, Мукачево, Ріне, Харків, Переяслав-Хмельницький). Під час опитування жінки висловили своє бачення проблем, що перешкоджають ефективній побудові жіночої політичної кар'єри.

Під час презентації та дискусії, яка пройшла у формі «круглого столу» голова ЖКУ Марія Алєксєєнко розповіла про основні висновки проведеного дослідження. Зокрема про те, як українські жінки приходять в політику, з якою метою вони це роблять та якої дискримінації зазнають.

За словами Марії Алєксєєнко, дослідження показало: жінкам, що займаються політичною діяльністю найбільше заважають:

- подвійне навантаження в сім’ї і в політичній діяльності,
- нерівний розподіл домашніх обов’язків,
- нестача часу,
- низька підтримка громади,
- низька підтримка peer group,
- недостатній рівень підтримки з боку партій, місцевих політичних та бізнес-асоціацій,
- нестача фінансових ресурсів,
- проблеми з жіночою солідарністю,
- гендерні стереотипи і автостереотипи
- та відсутність належних знань

Обговорення та дискусія у Медіа-центрі «IPC Севастополь» вийшли жвавими та бурхливими. Учасниці – громадські активістки та депутатки місцевих рад Севастополя погодилися, що присутність жінок у політичному житті низька, а також відзначили брак досвіду у жінок у цій сфері, нестачу комунікацій між активістками і низьку підтримку громади, і врешті, відсутність солідарності між самими жінками.

Під час «круглого столу» медіа-експерт ЖКУ Віра Карайчева презентувала цикл навчальних фільмів «Жінки в політиці», які, за задумом автора, повинні допомогти жінкам-активісткам у їх роботі.

Зіхід проводився у співпраці з Севастопольською громадською організацією "Жіночі альтернативи" за фінансування Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

140130 Женщины в политике - каковы перспективы? from First Sevastopol channel on Vimeo.


Джерело: Жінки у політиці 31 сiчня 2014


Тегигендерна нерівність,   жінки у політиці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми