Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На Сумщині вчаться надавати першу психологічну допомогу дітям

Впродовж останнього тижня жовтня у Сумах та Глухові пройшли тренінги з надання першої психологічної допомоги дітям.

Громадська організація «Інтелект Сумщини», долучившись до всеукраїнського проекту «Імплементація конвенції ООН по правам дитини в України», провела 2 тренінги для студентів педагогічних вишів області – майбутніх соціальних педагогів та психологів Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка та Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка. Всього учасниками тренінгів стали 45 осіб.

«Учасники тренінгу, серед яких дехто вже має досвід допомоги внутрішньо переселеним особам, охоче сприймають ідею відпрацювання навичок першої психологічної допомоги дітям, - зазначає тренерка проекту Юлія Савельєва. – В ході тренінгу ми вивчаємо особливості реакції дітей на кризу, техніку активного слухання, алгоритм дій під час першої розмови з дитиною та зайвий раз маємо змогу переконатись у тому, що вчасно надана перша психологічна допомога дозволяє звести до мінімуму наслідки перебування дітей у кризових ситуаціях».

Тренінги, як частина навчальних заходів з надання першої психологічної допомоги дітям, що опинились в кризових ситуаціях, в Україні реалізуються Всеукраїнською громадською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки міжнародної неурядової організації Save the Children. Матеріали тренінгу увібрали в себе напрацювання досвідчених професіоналів всього світу у сфері допомоги у надзвичайних ситуаціях та озброюють необхідними знаннями і навичками осіб, що захищають права дитини на виживання, захист, розвиток.

Потреба в оволодінні необхідними навичками з надання першої психологічної допомоги на сьогодні вже ні у кого не викликає сумніву. Ця допомога є затребуваною та необхідною і на територіях, де має місце надзвичайна ситуація, і там, де є ризик її виникнення. На сьогодні ми стикнулись не лише з проблемою переселення осіб із зони бойових дій, а й із загальним напруженням суспільно-політичної ситуації, поширенням песимістичних та /або агресивних настроїв по всій України. Для зменшення пов’язаних з цим ризиків та задля запобігання проявам насильства як ніколи нагальною є робота і з дітьми, і з дорослими, які страждають та можуть потребувати допомоги.

В Сумській області наразі проживають близько 8000 внутрішньо переселених осіб, третина з яких – діти. Застосування принципів першої психологічної допомоги спеціалістами соціальної сфери дозволяє полегшити адаптацію цих дітей до нових для себе умов проживання, навчання, життєдіяльності.


Джерело: Суєтова Олена 03 листопада 2014


Тегинавчання,тренінг,   психологічна допомога дітям,   Суми

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".