Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Мін’юст проти українських матерів: чи рівні сили у протистоянні?!

Українська громадянка, Ірина Білянська у нерівній боротьбі з Міністерством юстиції  Україні вже п’ятий рік виборює своє право виховувати свого сина, Давида - громадянина України, в Україні. 

Історія розпочалась в 2007 році, коли батьки Давида вирішили розлучитися. За рішенням Празького суду 3–річна дитина мала тиждень жити у тата, тиждень – у мами. Але у 2009 році Ірина, страждаючи від  такої ситуації, і спостерігаючи страждання сина вирішила повернутися з ним на Батьківщину.

В Україні, Ірина в судовому порядку відстояла своє право виховувати сина на рідній землі. Проте Міністерство юстиції виступило проти такого рішення .
 
Програвши всі справи жінці в судах України, Мін’юст розпочав боротьбу з виконавчою службою вимагаючи виконати  рішення суду іноземної держави та відправити дитину до Чехії. 
 
Жінку не  залучили до участі у такому судовому процессі, а 10-річного Давида, навіть, не збирались запитувати про те з ким і де він хоче жити. 
 
Оскільки, боротьба  ведеться не на рівних, не дивно що Мін’юст у цій боротьбі вже має одну перемогу (Рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 22.08.2014 року, яким суд постановив Державній виконавчій службі України знову відкрити виконавче провадження і відібрати сина у матері). Дивує той факт, що Міністерство юстиції стає не на захист прав громадян України, а громадянина іноземної держави (батька дитини).
 
Неймовірними зусіллями, матір захистила своє право приймати участь у судовому процесі, від якого залежіть доля її сина і  наполягла на оскарженні  цинічного та цілком формального рішення суду, що вищезазначене. 
 
18 листопада 2014 року відбудеться останнє судове засідання по справі, в якому має вирішитися доля дитини. 
 
Тепер, Апеляційним судом  Івано-Франківської області у складі суддів: Беркій О.В., Пнівчук О.В., Горблянський Я.Д. буде вирішуватись чи залишиться хлопчик на своїй Батьківщині з мамою, яка любить та опікується ним, або ж має бути відібраний як річ від неї, поміщений до спеціалізованої установи для дітей, після чого відправлений до іноземної держави до батька, якого він, навіть, не пам’ятає.
 
Ірина Білянська вже звернулася до Служби правової допомоги Жіночого консорціуму України і просить суспільство підтримати її у  боротьбі з жорстокою та бездушною бюрократичною машиною, що зветься “державою” та  не зважає на долю її хоч і маленького, але сина  -  сина України.
 
Засідання суду було перенесено на 2 грудня 2014 року. Жіночий консорціум буде уважно стежити за розвитком подій.

Судове засідання відбудеться 2 грудня о 10.00 в Апеляційном суді Івано-Франківської області (м. ІВАНО-Франківськ, вул.Грюнвальдська).
 
Всіх небайдужних, які уважно слідкують за процесом, інформуємо про те що судове засідання було перенесено на  16 грудня 2014 року.
 
Контакти:
Оксана Москаленко, 
Жіночий консорціум України
тел: (066) 444 05 11

 


Джерело: Жіночий консорціум України 17 листопада 2014


Тегирозлучення,   суд,   коментарі і заяви ЖКУ,   думка дитини,   Міністерство юстиції,   Білянська

Додати коментар   Коментарi (15)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.