Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Захоплення, що стало бізнесом. Історія Світлани Чумак

Попри вроджене захворювання опорно-рухового апарату, чернігівчанка Світлана Чумак живе яскравим, наповненим життям: сім`я, робота медсестрою, хенд-мейд творчість, яка перетворилась у додатковий заробіток, участь у ярмарках народних ремесел, майстер-класи для дітей та дорослих, під час яких енергійна жінка передає свої знання та вміння іншим. А як показала її заявка на навчання у бізнес-школі Sea-Wee. Вона сама готова надалі вчитися і розвиватися, і це не зважаючи на серйозі проблеми зі здоров`ям.

Здавалося б, було у жінки спокійне, влаштоване життя – робота, чоловік, син. Але багато років тому Світлана Чумак випадково побачила в інтернеті хенд-мейд прикраси. І зачарувалась ними. Вирішила спробувати. Очевидно в середині жінки дрімав талановитий дизайнер, бо вийшло так гарно, що її почали запрошувати проводити майстер-класи і брати участь у виставках народних ремесел. Так захоплення творчістю стало додатковим заробітком і, безумовно, зробило життя яскравішим і цікавішим.
У перші дні повномасштабного вторгення Світлана і її сім`я, як і усі ми у той час, були розгублені і не зовсім розуміли що відбувається і що потрібно робити. Але коли на власні очі побачила як ворожі літаки скидають бомби на її рідне масто, коли побачила як ці літаки летять просто на її будинок, рішення прийняла миттєво. Лише 15 хвилин пішло на збір найнеобхіднішого, і вони виїхали у напрямку Західної України. Практично «в нікуди», як і мільйони українців у ті дні.

Додому повернулись через два місяці. Розповідає, що їй зателефонували з роботи і попросили терміново повернетися до праці. Відновили квартиру після руйнувань, Світлана вийшла на роботу, а вільний час віддавала улюбленому хобі. Близько року тому отримала серйозну травму, працювати не може досі, але не бідкається й не плаче. Буквално кілька місяців тому побачила красиві хенд-мейд сумочки і вирішила, що теж зможе такі робити.

Саме з ідеєю свторення сумок з бавовняних шнурів ручної роботи та прикрас для них жінка прийшла у бізнес-школу Sea-Wee, успішно написала бізенс-план і вже придбала на грантові кошти швацько-вишивальну машину, оверлок та інше необхідне обладнання і розхідні матеріали. Тож скоро цей світ прикрасять нові вироби Світлани.

Бачите? Життя триває!

Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee працює у межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», який реалізує Жіночий консорціум України. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес чи роботу через війну.


Джерело: Жіночий консорціум України 18 квiтня 2025


Тегижінки в бізнесі,   бізнес-школа Sea-Wee

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.