Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Жінки в Індії

Насильство щодо жінок в Індії шокувало світову громадську думку. Зґвалтування і вбивство студентки у 2012 році стало трагедією, що викликала в країні безпрецедентні демонстрації проти пасивності влади у боротьбі з цим видом злочинів.

Через три місяці після цього уряд затверджує нові закони і ужорсточує покарання порушників.

Але закон не зупинив зґвалтування, вони навіть збільшилися. У січні 2014 новий злочин шокував Індію.

Молоду жінку зґвалтували 12 осіб за наказом селищної ради, тому що вона зберегла стосунки з чоловіком з іншої громади.

Ріші Кант, активіст організації за права жінок: “Оскільки дівчат у нашій країні менше, є багато статевих злочинів. Молоді хлопці не можуть одружитися, особливо у північній частині Індії. Це – через аборти плоду жіночої статі і дітовбивство.”

За даними перепису населення 2011 року в Індії на 37 мільйонів більше чоловіків, ніж жінок.

Причиною дисбалансу стали, зокрема, селективні аборти в разі очікування дівчинки, незважаючи на заборону з 1996 року визначення статі дитини до народження.

За даними Центру з дослідження проблем світової охорони здоров‘я за останні 30 років в Індії було зроблено 12 мільйонів селективних абортів.

В Індії досі панує патріархальна система, де жінки все життя відчувають опікунство чоловіка, який переважно визначає долю сім‘ї.

Кількість народжених дівчаток ще нижча серед жінок з вищою освітою.

Прабхат Джа з Центру вивчення глобального здоров‘я: “Ми виявили, що в родинах з вищими доходами спостерігається більше зниження, ніж у родинах на нижчих щаблях доходів. Отож, дійсно це феномен освічених і багатих, який ми спостерігаємо в Індії.”

Селективні аборти, як зазначають експерти, створюють неприродній демографічний дисбаланс, і це явище негативно позначається на значній частині країни.

Інтерв‘ю Євроньюз дала Лакшмі Пурі, заступниця Генерального секретаря Організації Об‘єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

Євроньюз:
Міжнародний жіночий день має велике значення для політичних прав і прав людини. В якій сфері гендерні питання найбільше потребують підтримки?

Лакшмі Пурі:
Питання гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок зараз стали дуже помітними і як ніколи раніше набули підтримки міжнародної спільноти, особливо з моменту створення спеціальної структури – ООН Жінки.

Євроньюз:
Чи впевнені в ООН, що реалізація в Індії нового закону проти зґвалтування зробить становище жінок в країні безпечнішим?

Лакшмі Пурі:
Цей закон – нова поправка до Кримінального Кодексу, став важливою віхою. Він дійсно – прогресивний і всеосяжний з точки зору визначення цієї форми насильства, проти якої треба вживати рішучих заходів, визначення сексуального насильства, покарання, спеціальні положення, спеціальні суди… все це дуже позитивно. Але, звичайно, реалізація є ключовим аспектом. І це те, де нам дійсно треба працювати з усіма партнерами, урядом, зацікавленими організаціями, громадськістю в цілому, ставлення суспільства є дуже важливим.

Євроньюз:
Багато досліджень вказують, що в Індії робиться більше абортів, якщо очікується дівчинка, аніж хлопчик, хоча визначення допологової статі в країні є злочином. Як ставиться ООН до селективних абортів?

Лакшмі Пурі:
ООН – проти всіх форм насильства, у тому числі щодо жінок і дівчаток. Це дійсно є неприйнятною і огидною формою насильства і дискримінації, надзвичайної дискримінації на засадах переваг, що надаються хлопчикам. Це корениться в патріархальних традиціях, і ми в ООН, зокрема в нашому підрозділі, ведемо кампанію проти цього, у тому числі в Індії, і в інших частинах світу, де існує така практика. І співпрацюємо з іншими партнерами, такими як ЮНІСЕФ та Фонд ООН з народонаселення, який сприяє забезпеченню права кожної жінки, кожного чоловіка і кожної дитини на життя, щоб підтримати уряд в його кампанії.

Євроньюз:
Індія твердить, що вона – найбільша у світі демократія. Чи дотримуються в конституційній демократії Індії Дитячої Хартії ООН?

Лакшмі Пурі:
Індія, як найбільша у світі демократія, по суті, має одну з найпрогресивніших конституцій і положення про рівність чоловіків і жінок, хлопчиків і дівчаток, а також права дитини. Індія є підписантом усіх конвенцій, що стосуються прав дітей. Так що є, звичайно, воля з боку уряду для здійснення цих конвенцій, однак завжди існує розрив між тим, що уже здійснено, і тим, яких додаткових заходів ще треба вжити. Є засадничі виклики, дві головні проблеми – бідність, злидні, зокрема, і неправильне тлумачення культури, традицій та релігії. Отож саме з цим і треба насамперед вести боротьбу.
 


Джерело: euronews 08 березня 2014


Тегиправа жінок,   Індія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми