Життя відроджене з попелу. Історія Ганни Качали з Часового Яру

Історію слухачки бізнес-школи Sea-Wee, що працює в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» Ганни Качали можна сміливо назвати символічною ілюстрацією долі усіх українців, життя яких зруйнував агресивний сусід, але які постають із попелу як птахи Фенікси.
Ганна народилась у Донецьку, але усе її життя нерозривно пов`язано з Чосовим Яром, звідки походять її батьки. Саме там вона будувала своє життя і успішну кар`єру. Економістка за освітою, від бухгалетрки виросла до керівника підприємства, після чого вирішила піти у бізнес. І знову успішно! Очищення води, вирощування курчат-бройлерів і велике виробництво меблів. Сьогодні Ганна розповідає, що родина професійно планувала розбудову бізнесів і мріяла багато подорожувати світом.
Повномасштабне вторгення на почтку 2022 року зруйнувало все: нову, щойно відремонтовану домівку, велике веробництво з усім обладнанням, плани і мрії. Серце батька не витримало і він помер на початку повномасштабної війни. З донькою та бабусею, взявши тільки найнеобхідніше, під вибухами та обстрілами родина змогла виїхати в центральну Україну.
І одразу жінка вирішила не виживати, а саме жити! Шукала програми підтримки для ВПО і так потрапила на програму «Район номер 1» в Чернігівській області. Тамтешні тергромади, які теж були в окупації і зазнали руйнувань, після звільнення почали активно залучати до відбудови міжнародні благодійні фонди. Доволі швидко там виросли нові будинки. Їх давали місцевим, які втратили житло і запрошували переселенців. Так у родини Ганни з`явився новий дім. А оскільки до кожного будинку громада додавала ділянку землі, родина одразу вирішила будувати підприємство. Так з`явилась її меблева майстерня «EASTWOOD».
Щоб знайти кошти на обладнання Ганна постійно подавала свої заявки на різні грантові програми. Так і потрапила у бізнес-школу Sea-Wee. Зараз жінка уже завершила навчання і отримала грант, за який придбала торцювальну і настільну циркулярну пили, фуговально-рейсмусний верстат та інше устаткування для виробництва меблів.
Так, нове виробництво не буде зараз таким великим, яким було у Чосовому Яру. Жінка реально дивиться на можливості і планує крафтове виробництво меблів за індивідуальними замовленнями. І невпинно продовжує навчатися на різних проєктах: закінчує курси мікропідприємництва, вчиться розвивати бізнес, створювати і просувати веб-сайт, працювати в соцмережах, вдосконалює англійську для бізнесу, вивчає психологію бізнесу і багато іншого!
Буквально днями її майстерня взяла участь в організованому Новобасанською громадою конкурсі майстерності «Краса руками», де в номінації «Художня обробка природних матеріалів» крісло-шезлонг її виробництва отримало 2 місце!
На запитання «Що б ви побажали чи порадили українцям, життя яких зруйнувала війна?» жінка впевнено відповіла: «Не опускайте руки!!! Є люди і фонди які допомогають! Я зіветрталася, стукала – вони допомагають! І вірте у світле майбутнє! Не впадати у відчай. Так, буває так, що ти наче не знаєш що робити далі, але виходи завжди є! І ще, дуже важлива підтримка родини, без неї нікуди. Мені дуже хочеться щоб війна якнайшвидше закінчилась і всі повернулись долому, до мирного життя».
Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee працює у межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», який реалізує Жіночий консорціум України. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес чи роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 26 березня 2025