Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Точка зору: стерилізація як вибір жінки

Валері було лише 12 років, коли вона вирішила, що ніколи не захоче мати дітей. У 23 роки, після нескладної співбесіди, вона отримала дозвіл на стерилізацію. Це було сорок років тому.

Коли Валері почула історію Голлі Броквелл, яка багато років намагалася переконати працівників Національної служби охорони здоров'я допустити її до стерилізації, то дуже засмутилася: схоже, жінкам стало складніше розпоряджатися власним тілом.

Ось дещо з її міркувань:

У 23 роки я була вже заміжня, і ми з чоловіком вирішили, що не хочемо мати дітей. Власне, це переконання з'явилося у мене роками раніше.

В одному з недільних газетних додатків я прочитала статтю про 23-річну жінку, яка добровільно обрала стерилізацію. Я пішла до своєї лікарки, а та одразу ж скерувала мене до гінеколога. Вони обидві виявилися сильними жінками, що зрозуміли мої почуття.

Мене відразу записали до списку очікування, а через півроку зробили операцію. Отак просто. Я відчула, що моя воля має значення, і що є люди, готові мене підтримати, і це надало мені сил. Озираючись, я можу сказати, що вплив цього рішення на моє життя виявився величезним.

Спочатку я нікому про це не розповідала. Взагалі-то, все почалося, коли мені було 12. Я дізналася, що населення світу стрімко зростає, і подумала, що мої діти світові не потрібні. Материнські почуття були незнайомі мені як явище.

Не знаю, чому у такому віці я замислилась про перенаселеність світу. Можливо, тому, що чула про збройні конфлікти в інших країнах, про те, що люди помирають від голоду.

Я знала людей, яким контрацепція не допомогла, і мене не приваблювала думка про те, щоб роками приймати гормони сильної дії. Коли я вийшла заміж, ми розглядали варіант стерилізації мого чоловіка, але я вирішила, що хочу сама мати контроль над цією частиною свого життя.

Гінеколог все ж наголосила на тому факті, що передумати я не зможу: коли вже операцію зробили, відновити початкові функції організму досить складно. Мабуть, через те, що я була у шлюбі, серйозність цього рішення мене не злякала, адже мій чоловік зі мною погоджувався. Через рік ми розійшлися, тому це виявилось неважливо.

Я знову почала зустрічатися з чоловіками. Не пам'ятаю, чи говорила я про це, але певно ж, що говорила. Ніхто з тих, з ким я більш-менш тривалий час зустрічалася, не хотів створювати зі мною сім'ю, тому проблеми не було. Я почувалася дуже спокійно з приводу свого рішення.

Здається, справи тільки погіршились - принаймні не видно, щоб суспільство прогресувало у цьому сенсі. На словах, жінки нібито отримують дедалі більше прав – але це дуже принизливо, коли ти не маєш контролю над власним тілом.

Щоразу, коли я чую, що хтось народжує третю чи четверту дитину, мені хочеться спитати: чи вони усвідомлюють, що це відповідає 50% чи 100% приросту населення світу? Я дуже люблю тварин і дику природу – і жахаюся, коли бачу, як люди лишають за собою величезні спустошені території. Принаймні, я зробила хоч дещицю, аби це зупинити.

Коли я зробила стерилізацію, мені казали, що я егоїстка – та я ніяк не могла цього зрозуміти. Хіба не егоїстично, навпаки, привести дитину у світ задля власної приємності та вигоди? Відмова від материнства - не егоїзм, адже це впливає лише на саму жінку.

Бездітне життя дозволило мені робити те, що мені хотілося, і не змушувало до занять, які мені не до душі. Я заощадила державі витрати на супровід вагітності та пологів, але користуюся моєю часткою медичних послуг зараз. Протезування стегнового та плечового суглобів - ось як я послуговуюся цими заощадженнями.

Усе в моєму житті підтвердило, що рішення про стерилізацію було для мене правильним. Коли у моєї сестри з'явилися діти, я пристойно поралася із роллю тітоньки. Втім, мене ніколи не просили пригледіти за дітьми – от і добре!

Точка зору лікаря

Що стосується контрацепції та стерилізації, впродовж останніх 40 років медичне ставлення до цього суттєво змінилося. Новітні методи контрацепції – такі як імплантати та гормональні спіралі – для молодих жінок настільки ж ефективні, як і стерилізація, якщо не більше. Стерилізація не завжди ефективна, і для жінок до 30 років вона частіше дає збої, ніж ефективніші сучасні методи. Крім того, серед жінок до 30 років є більший ризик, що вони шкодуватимуть про своє рішення. Гінекологи тепер рідше рекомендують стерилізацію, адже є стільки інших ефективних варіантів. Разом з тим, якщо жінка обміркувала усі варіанти і порадилася з фахівцем з контрацепції, вона повинна мати доступ до послуг зі стерилізації.

Доктор Кейт Гатрі, Королівський коледж акушерства та гінекології.
 


Джерело: ВВС Україна 28 квiтня 2016


Тегиправа жінок,   стерилізація

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.