Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Складність адаптації та інтеграції ВПО в громадах. Результати дослідження

 Ми продовжуємо знайомити вас із результатами дослідження стану системи надання соціальних послуг вразливим категоріям населення в різних регіонах України. Нагадаємо, що Жіночий консорціум України реалізує проєкт «Програма реагування Міжнародного комітету порятунку на надзвичайні ситуації в Україні» за підтримки Міжнародного комітету порятунку IRC- ECHO.

Мета дослідження - отримати повну та об’єктивну інформацію про проблеми у сфері надання соціальних послуг, спричинені війною, досвід їх вирішення та визначення можливостей до поліпшення ситуації. Проєкт охоплює 8 регіонів України: Київську, Житомирську, Чернігівську, Сумську, Полтавську, Хмельницьку, Одеську та Дніпропетровську області.

Сьогодні пропонуємо до вашої уваги огляд основних проблем адаптації та інтеграції ВПО в громадах.

Як показало дослідження, типовою є ситуація, коли люди, що знайшли прихисток у різних обласних центрах України, не бажають інтегруватися в громаду, де поселилися, брати участь у її житті, розв’язанні поточних проблем, соціально-економічному розвитку.

Більшість ВПО в містах отримують гуманітарну допомогу: грошові виплати, продуктові набори чи безкоштовне харчування, одяг, побутові речі, житло. Однією з проблем є психоемоційний стан цих людей. Звичайно ж, на це є підстави. Насмперед це травматизація цих людей, які зазнали страждань під час війни, втратили домівки, роботу, тощо. Тож важливо розуміти, що їм потрібна додаткова адаптація та підтримка.

Іншим додатковим фактором ускладнення ситуації є втрата постійної роботи та стабільного заробітку. Лише цей фактор часто є причиною депресії.

Тож завданням на сьогодні є звернути увагу на проблему адаптації таких людей, створення додаткових робочих місць  та повернення до активного життя.

Зазначимо, що у сільській місцевості, де менші громади і включеність у життя громади інакша, ситуація відрізняється.


Джерело: Жіночий консорціум України 15 березня 2023


Тегидослідження,   адаптація,   ВПО,   інтеграція

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.