Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Самоповага як один із способів запобігання ГЗН

Команда сервісного центру для жінок і дівчат «Коло сильних», який працює у межах проєкту «Розширення можливостей громад південних областей України через інтегровані послуги з захисту» провела для жінок тренінг «Гармонія в душі: шлях до прийняття та любові». Навчання було спрямоване на формування у жінок навичок захисту від різних форм гендерно зумовленого насильства.

З допомогою різноманітних психологічних вправ учасниці буквально відкривали себе для себе. Хтось несподівано усвідомлював, що при усіх своїх позитивних рисах характеру в суспільних стосунках, наприклад на роботі, зовсім не враховує власні почуття та емоції, буквально зневажає себе. А одна з учасниць зізналась що часто спрямовує власний негатив сама на себе.

Несподіваними стали результати медитації «Я тебе бачу, приймаю та люблю!», під час якої жінкам пропонували спочатку згадати тих, кого вони дуже люблять, а потім перенести ці почуття на себе. З`ясувалося, що частині жінок не вдається перенести на себе теплі почуття, які вони мають до інших. У фіналі вправи жінки із подивом відзначали, що їхнє самосприйняття відчутно змінилось.

Завершився тренінг майстер-класом із виготовлення ароматичних свічок, під час якого учасниці ознайомилися з різними видами парафінів і воску, а також з інструментами, необхідними для виготовлення свічок. Кожна учасниця змогла самостійно виконати всі етапи: плавлення парафіну, додавання аромаолій і фарбників, підготовка форм та заливка. В результаті всі учасниці відзначили позитивний емоційний заряд і задоволення від творчого процесу, що сприяло зміцненню їхньої впевненості у власних силах.

Нагадаємо, що проєкт «Розширення можливостей громад південних областей України через інтегровані послуги з захисту» Жіночий консорціум України реалізує у Миколаєві та області у партнерстві та за підтримки Norwegian People`s Aid (Норвезької Народної Допомоги) за участі Центру кризових ситуацій та підтримки (CDCS) Міністерства Європи та закордонних справ Франції.
У проєкті працюють мобільний сервісний центр для роботи в громадах Миколаївської області, а також два стаціонарні сервісні центри у місті Миколаїв.

Центри надають юридичну, психологічну, психосоціальну підтримку тим, хто її потребує. Для чоловіків, які постраждали від травми війни, ветеранів та їхніх сімей проводяться інформаційно-просвітницькі заходи та надаються необхідні сервіси, а також надається підтримка жінкам і дівчатам з вразливих верств населення.


Джерело: Жіночий консорціум України 01 квiтня 2025


Тегизахист прав жінок,   психологічне насильство,   ГЗН

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.