Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Індія: ґвалтування жінок – наслідок патріархату?

Їй було 23. Вона вчилася на медика, мріяла відкрити шпиталь і одружитися з коханим хлопцем.

Якось увечері пішла із ним в кіно. Коли поверталися додому автобусом, до нього увірвалися зловмисники.

Те, що сталося потім, шокувало й сколихнуло усю Індію. Шестеро нападників жорстоко зґвалтували дівчину, побили й викинули на дорогу.

Аіса, так звали цю студентку, померла в сингапурській клініці.

“Жінки постійно перебувають в небезпеці, особливо коли виходять на вулицю. Покласти край такій ситуації можна лише шляхом посилення покарання”, – вважає громадянка Індії.

Випадки насильства над жінками в Індії трапляються щодня. Ґвалтівники нерідко лишаються непокараними.

За останні 40 років показник зґвалтувань в Індії зріс на 900%.

Торік із 635 таких злочинів, скоєних в одному Нью-Делі, в судовому порядку покарали лише винуватців одного нападу на жінку.

Зневірені у правосудді, жертви ґвалтівників часто відмовляються звертатись зі скаргою.

В Індії лише 4% жінок працюють в правоохоронних органах.

Сором, безчестя, страх змушують їх замовчувати те, що сталося.

Згідно з даними нещодавнього дослідження, у галузі дотримання прав жінок і умов їхнього життя Індія – найгірша країна в світі.

Парадокс для держави, де здавна жінки – вхожі в політичні кола, мають право з‘являтися на вулиці без чоловічого супроводу, працювати, сучасно одягатися.

Натомість Індія лишається країною, де вкорінений патріархат, де жінок вважають нижчими за чоловіків, об‘єктами сексуальних втіх.

Кожний четвертий чоловік в Індії заявляє, що хоча б раз в житті ґвалтував жінку.

Кожний п‘ятий зізнається, що примушував до сексуальних стосунків з ним.

Домінування чоловічої статі над жіночою є очевидним в Індії. На 1000 чоловіків припадає 914 жінок.

Через байдужість і зневагу до жіночої статі маленькі дівчатка гинуть частіше, ніж хлопчики. З тих же причин високою є кількість абортів ембріонів жіночої статі.

Ріші Кант, борець за права жінок:

“Дівчат менше, ніж чоловіків, тому і відбувається велика кількість сексуальних злочинів. В Індії, особливо на півночі країни, не всі чоловіки можуть одружитись. Причина цьому – вбивство ембріонів жіночої статі і народжених дівчаток.”

Інша поширена практика в Індії – рання видача заміж молодих жінок. 70% дівчат, яким ще не виповнилося 18-ти, вже одружені.

Попри заборону ранніх шлюбів, традиція лишається глибоко вкоріненою, особливо в сільських місцевостях.

Чи вплине на ситуацію хвиля протестів, що прокотилась країною після зґвалтування 23-річної Аіси? Чи змінить менталітет, традиції? Учасники і, зокрема, учасниці маніфестацій дуже на це сподіваються.
 


Джерело: euronews 04 сiчня 2013


Тегинасильство щодо жінок,   згвалтування,   Індія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.