Підтримка дітей у Запоріжжі

З початку третього етапу проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» команда Запорізького хабу провела вже цілу низку заходів та активностей. Фахівчині команди працюють не тільки у власному просторі, а й відвідують різні освітні заклади області і таким чином проєкту вдається охопити велику кількість дітей.
Напрямок психологічної підтримки дітей і підлітків, що складається з артерапії, підтримуючих розмов та консультацій враховує сьогоднішні потреби підростаючого покоління. Наприклад, заняття «Створюємо фантастичних талісманів - захисників» проводилось з метою опрацювати страхи дітей та створити захисні талісмани для підтримки у часи стресу і тривоги.
Допомогти дітям виявити свої страхи і тривоги, що пов’язані з навчанням і трансформувати їх у позитивні характеристики було метою окремого заняття, що проводилось у форматі інтерактивної лекції з елементами арттерапії. При чому така робота проводиться для дітей різних вікових груп.
Попри постійні тривоги та обстріли команда усіма можливими способами реалізує усі заплановані активності, а за потреби проводить зустрічі онлайн.
Окрім психологічної підтримки та арттерапевтичних занять тьютори команди допомагають дітям долати освітні втрати. Це окремий важливий напрямок роботи і він заслуговує на окрему детальну розповідь, яку ми обов`язково опублікуємо згодом.
Нагадаємо, що проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» і стартував влітку 2022 року у п’яти регіонах: Запорізькій, Сумській, Миколаївсько-Херсонській, Київській та місті Києві. А з початку літа 2024 року у цих же регіонах стартував проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ». За більш як два роки роботи десятки тисяч сімей з дітьми, людей з інвалідністю та похилого віку, ВПО, що найбільше постраждалими від війни отримали гуманітарну та соціально-психологічну допомогу, діти отримали гранти на реалізацію своїх ініціатив у громадах, жінки пройшли навчання у грантовій школі та отримали гранти на розвиток малого бізнесу. Серед багатьох позитивних результатів проєкту став посібник із правилами гуманітарної роботи для ГО, який команда проєкту створила, спираючись на власний досвід роботи.
Проєкт вповаджується у співпраці та за підтримки ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція).
Джерело: Жіночий консорціум України 27 березня 2025