Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Відсутність учня у школі, довідки та медична таємниця: що про це говорить закон

Відповідно до Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин, заклад освіти повинен надати відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів. EtCetera з’ясовував, яких документів достатньо, щоб підтвердити причини відсутності учня у школі та яка інформація має бути в них зазначена.

ПРИЧИНИ ВІДСУТНОСТІ учня на навчальних заняттях підтверджуються:

– відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я;

– письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників, або поясненням учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року.

ДОВІДКА ПОВИННА МІСТИТИ ІНФОРМАЦІЮ про те, чи дитина вже здорова і чи може відвідувати колектив. Тобто, назва хвороби не вказується.

ЯКЩО ДИТИНА МАЄ ПЕВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, то, за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис.

ЯКЩО БАТЬКИ НЕ ХОЧУТЬ ВКАЗУВАТИ ДІАГНОЗ, то лікар зазначає у довідці застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Відповідно, медичні працівники закладів освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.

ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ З БОКУ ПЕДАГОГІВ. У ситуації, коли педагоги намагаються отримати інформацію про хвороби учнів, вони порушують конституційне право людини – право на медичну таємницю. Воно гарантоване статтею 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 року №2801-XII.

Зокрема, у ній йдеться про те, що «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані під час його медичного обстеження. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта».

ДАНІ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ можуть міститися виключно в «Історії розвитку дитини» (Форма № 112/о ) – медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.

Варто також зазначити, що МОЗ України скасував «Медичну карту дитини» (форма №026/о), яка раніше зберігалась у школах та дитсадках і містила дані про всі пропуски через хворобу учня.

ЧИ Є ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЩЕПЛЕННЯ МЕДИЧНОЮ ТАЄМНИЦЕЮ?

Відповідь на це запитання дають юристи каналу БЮК Юрконсультації. Згідно з чинним законодавством, медичною таємницею є факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою. Це означає, що будь-яке звернення до медичної установи (як і за фактом щодо щеплення) є фактом медичної допомоги, відповідно – медичною таємницею.

 


Джерело: etcetera.media 27 березня 2019


Тегиправа дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.