Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Парку культури встановлять перший у Львові інклюзивний дитячий майданчик

Львівський Парк культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького виграв конкурс від Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» та Дитячого фонду ООН UNICEF на встановлення інклюзивного дитячого майданчика. Всього на конкурс надійшло понад 200 заявок. Парк культури став однією з чотирьох локацій в Україні, де будуть облаштовані майданчики для дітей з особливими потребами.

Як розповів ZAXID.NET співробітник Парку культури та координатор проекту Богдан Цюваник, робота над проектом нового майданчика розпочалась ще влітку цього року. Тоді Парк культури спільно з ініціативою «Львів дружній до сімей та дітей» розробили проект, який включав в себе інклюзивні елементи - тобто, новий майданчик має бути зручний, безпечний та доступний для всіх дітей, в тому числі й з особливими потребами.

«В Україні не передбачена інфраструктура для людей з обмеженими можливостями. В тому числі немає дитячих майданчиків для дітей з інвалідністю. Наприклад, закордоном є гойдалки, куди дитина може заїхати на інвалідному візку. Або пісочниці, які розташовані не на землі, а зроблені у вигляді столу: здорова дитина може підійти з однієї сторони, а дитина на візку може під’їхати з іншої, і таким чином вони можуть разом бавитись. Так діти з особливими потребами інтегруються в суспільстві, і їм буде легше, коли вони будуть дорослими», - каже Богдан Цюваник.

Ігрові елементи майданчику, що передбачені проектом Парку культури, були розроблені шведською компанією HAGS, які встановлюють подібні майданчики у Європі. За словами Богдана Цюваника, в Україні є не так багато предстваництв європейських виробників, що займаються такою продукцією.

«Ми обирали з того, що є. Але зараз проводиться тендер, тому не факт, що буде втілений саме цей наш проект з пропозицією від компанії HAGS», - пояснює Богдан Цюваник.

Вартість проекту, що Парк культури подав на конкурс, становить 1,5 млн. грн. Точний внесок UNICEF у фінансування проекту ще невідомий, але це буде приблизно 400 тис. грн. Ініціативна група проекту зараз активно працює над залученням нових партнерів та додаткового фінансування.

«Ми зараз шукаємо додаткових партнерів для цієї ініціативи, щоби зробити гарний сучасний майданчик. Він зможе стати зразком для всіх дитячих майданчиків міста Львова», - впевнений Богдан Цюваник.

Новий майданчик буде встановлений на місці старого, який розташований на вулиці Зарицьких.

Роботи з встановлення нового майданчику почнуться навесні. У керівництві Парку культури сподіваються, що вже у травні, разом з відкриттям нового сезону, відкриється і майданчик.

Окрім Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького, у конкурсі від UNICEF перемогли також: управління у справах сім’ї, молоді та спорту Бердичівської міської ради (Житомирська область), Красноармійська міська рада (Донецька область), Перебиковецька сільська рада (Чернівецька область).


Джерело: ZAXID.NET 18 листопада 2015


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   інклюзивна освіта

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі