Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Підлітки і дієти: голодуй або мрій!

А ви знали, що за статистикою, серед дівчат, яким виповнилося всього лише 15 років, 25% морять себе голодом? Тенденція до скидання ваги молодшає: якщо в 2008 році підлітки починали пильно звертати увагу на своє тіло з 12-13 років, то тепер уже в 9-10 років понад 40% стурбовані тим, що у них є "зайва вага".

Взагалі тема "ідеальних” параметрів вважається дуже болючою для підлітків. Погодьтесь, такий уже вік - хвилює ставлення однолітків, починають з"являтися думки про стосунки, почуття та і виглядати хочеться на всі сто. Але замість цього результат один – комплекси, невпевненість в собі та замкнутість. І тут деякі підлітки, частіше дівчата, починають замислюватися про дієту.

Чому підлітки замислюються про дієту

Основним фактором, що впливає на бажання дітей схуднути, є нереалістичний еталон гарного тіла, який демонструють звідусіль. Хтось бачив у мультику не надструнку фею? Вся зграйка Winх – мегадовгоногі неприродно витончені кралечки. Чи стали ляльки Барбі бодіпозитивними моделями ХL? Як би не так! Стрункість як ознака здорового способу життя,, приналежності до світу спорту, успіху та краси – повсюдно. А ті, хто не вписується в традиційні канони, піддаються глузуванню і приниженню.

Я іноді дивлюся на ляльок на кшталт Барбі чи Winх і думаю, а де ж твої ребра і внутрішні органи? Як ти живеш з таким тілом?

Ми, підлітки, самокритичні і серйозно сприймаємо будь-які зміни у наших параметрах. Часто дитина відчайдушно хоче схуднути, бо вважає себе товстою, хоча насправді "зайвої" ваги у неї немає. Думаєте, чому? Тому що деякі батьки, які з ентузіазмом обговорюють недоліки чи якісь вчинки підлітка, зазвичай акцентують увагу саме на зовнішності, так як це легкодоступна больова точка.

Переживши кілька стресових ситуацій через критику оточуючих, підліток здається і вирішує кардинально змінити своє життя. Йому одразу спадає на думку дієта або ж голодування. Щоб швидко мати видимий результат і позбутися непотрібної ваги. Дитина цікавиться, як же ж найшвидше та найефективніше скинути ті ненависні кілограми – причину власних бід. Ось тут вона і занурюється в "прекрасний” світ різноманітних дієт та “клубів 40 кг ”. А їх – ну просто повний Інтернет.

Хоч гречана, хоч за групою крові, хоч за розташуванням зірок у гороскопі. А можна і взагалі не їсти. І пити теж не варто багато, бо в тонні води є скількись там грамів жиру.

Що таке “Клуб 40 кг”? Місце, девіз якого: “Або не їж, або мрій”. Тобто підлітку, який в пошуках дієвих способів схуднення натрапив на цей онлайн-клуб, відкриють істинний спосіб досягнути його ідеальних параметрів (як вже зрозуміло з назви, 40 кг). Голодування! Літра кефіру на тиждень. Три листочки салату на день. І ні про яке там збалансоване харчування не йдеться. Як і про якісь вікові чи інші індивідуальні параметри (вага 40 кг для когось зі зростом 140 см і зростом 175 см – це про різне, але кого то хвилює?). Хочеш цифру на вазі – вперед.

Тут для підлітка і розпочинається марафон звітів про харчування (якщо їсти взагалі дозволяють), спортивних вправ та нового режиму. У погоні за омріяними 40 кг дитина повністю випадає з життя, забуває про спілкування з рідними та банальні прогулянки.

Щоденне викликання блювання після їжі, таблетки та страх ставати на вагу також нічого хорошого не додають. Підліток відчуває провину через власне бажання їсти і пише пости у групу з вибаченнями за те, що з’їв занадто багато (два яблука і листок салату за день) і знепритомнів (через що пропустив тренування). А люди в коментарях радять лише одне: «Добре, але я б на твоєму місці скинула б ще кілька зайвих кілограмів…”

Любіть свого підлітка – і він полюбить себе

Думаю наслідки такого життя (якщо це можна так назвати) очевидні: розлади харчової поведінки, анорексія, виснаження організму та втрата самоконтролю. В погоні за вигаданим ідеальним тілом більшість втрачає здоров’я.

Іноді батьки помічають усе якщо не занадто, то все одно пізно. І зарадити в такій ситуації можуть лише фахівці – психологи, медики. Одне слово, тут уже дорослі знають, як діяти. І сподіваюся, не додумуються годувати насильно.

І насправді – чи ж так важко, усвідомивши, що для дитини якісь нюанси її зовнішності становлять проблему – підтримати свого підлітка словом і ділом? Порозмовляти, пояснити. Проконсультуватися з дієтологом, скласти раціон, збалансувати харчування, розробити з тренером режим тренувань? Мабуть, не важко. Насправді.

Любіть свого підлітка – і він полюбить себе.


Джерело: konkurent.in.ua 30 серпня 2019


Тегиправа дитини,   психологія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.