Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Освітній омбудсмен розкритикував ідею скасування ЗНО

Скасування зовнішнього незалежного оцінювання, якщо таке відбудеться, означатиме високі ризики повернення корупції у виші.

Про це в інтерв'ю УНІАН сказав освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

"Я вкрай негативно ставлюся до ідеї скасування ЗНО. Це означало б надзвичайно високі ризики повернення корупції під час вступних іспитів до закладів вищої освіти. Небезпека скасування ЗНО існує. Це не теорія змови та не пошук «зради»: такі спроби були і є від самого моменту впровадження ЗНО", - сказав Сергій Горбачов. Він додав, що в минулому році, після скасування пробного ЗНО він отримав інформацію про підготовку рішення скасувати зовнішнє незалежне оцінювання взагалі.

"Думаю, тільки просто оглушливий суспільний резонанс та суспільний спротив, коли ця інформація стала відома, не дозволили це зробити", - сказав Сергій Горбачов.

Також освітній омбудсмен прокоментував скасування державної підсумкової атестації в школах, яке відбулося вже вдруге.

За його словами, в минулому році це рішення було прийнято з урахуванням можливих ризиків від поширення коронавірусної хвороби.

Читайте також: В Україні стартувала реєстрація на додаткову сесію ЗНО

"Скасовуючи ДПА, ми втрачаємо можливість ефективно оцінити результат роботи школи. Державна підсумкова атестація (ДПА) - це підсумок роботи учня на певному рівні освіти. Проводиться після завершення 4, 9 та 11 класу. ДПА потрібне для розуміння, наскільки учні засвоїли те, що передбачено Державним стандартом та освітньою програмою", - сказав Сергій Горбачов.

Зараз державну підсумкову атестацію формі ЗНО можуть не складати цьогорічні випускники шкіл, які не планують вступати до закладу вищої освіти. За словами Горбачова, вони можуть скласти ДПА у закладі освіти за програмою, яку укладе школа.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 21 травня по 15 червня.

Випускники шкіл, які завершують навчання в 2021 році, можуть пройти державну підсумкову атестацію за власним бажанням.

У 2021 році абітурієнти можуть складати 5 предметів ЗНО, 4 з них – ДПА у формі ЗНО.


Джерело: УКРІНФОРМ 07 травня 2021


Тегиправа дитини,   освіта,   ЗНО,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми