Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Київ проти Міносвіти. Підсумкова атестація та ЗНО-2020: скасувати не можна залишити

Навчальний рік 2020 року в школах має завершитися до 1 липня. Це означає, що до того часу вже мають відбутися і ДПА у форматі ЗНО (Державна підсумкова атестація) і ЗНО (Зовнішнє незалежне оцінювання). Ті учні, які планують цьогоріч вступати до вишів, будуть складати ЗНО. А от ті, хто не планує вступати, досі не знають, чи відбудеться ДПА, чи його таки скасують у зв’язку з вірусною загрозою для учнів та педагогів.

Міністерство освіти вперто не хоче скасовувати ДПА, хоча цього вимагають, схоже, всі задіяні сторони — громадськість, педагоги, навіть Громадська Рада при МОН. А освітній омбудсмен Сергій Горбачов днями офіційно звернувся до МОН із вимогою негайно скликати позачергове засідання Колегії МОН, аби нарешті вирішити це питання.

Хронологія пристрастей навколо ДПА-ЗНО 2020:

На початку квітня було зареєстровано електронну петицію від громадян «Про скасування ДПА для учнів 11 класу» в інтернет-представництві Президента України. Нагадаємо, що ДПА для учнів 4-9 класів на той момент вже було скасоване наказом МОН у зв’язку з пандемією і загрозою для учнів та педагогів.

28-го квітня 2020 року Асоціація керівників шкіл міста Києва надіслала звернення до в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій з тією ж вимогою: в умовах карантину скасувати проведення державної підсумкової атестації для випускників, які не планують вступати до закладів вищої освіти. Автори звернення пишуть, що ситуація, яка склалася на сьогодні в країні, є законною підставою для звільнення випускників 11-х класів від ДПА. На думку авторів, таке рішення знизить напругу серед випускників, їхніх батьків та педагогів. А також зменшить навантаження на місцеві бюджети щодо витрат на «карантинні» заходи (а кількість пунктів тестування цього року може втричі збільшитися, враховуючи санітарні обмеження). Лист підписаний головою Асоціації керівників шкіл міста Києва Тетяною Федуновою. Звернення було активно підтримане освітянами.

На початку червня Громадська Рада при МОН України звернулася до МОН з проханням звільнити випускників 11-х класів від проходження ДПА і видати у червні місяці дітям свідоцтва про повну загальну середню освіту, а для тих, хто планує вступати до закладів вищої освіти, безумовно, провести ЗНО. Про це 1-го червня на своїй сторінці написав голова Громадської Ради Микита Андрєєв і опублікував текст звернення. «З оприлюднених МОН документів можна зробити висновок, що єдиним засобом безпеки учасників ЗНО/ДПА будуть маски, в яких випускники перебуватимуть багато годин. Однак відстань між учасниками тестування буде значно меншою, ніж це відповідає нормам безпеки, і кількість учасників буде 15 в одній аудиторії, а не 10, як це рекомендується медиками», — пишуть автори звернення.

3-го червня Департамент освіти і науки КМДА прийняв наказ №102 «Про звільнення в 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації». Рішення КМДА — скасувати ДПА для учнів, які не планують вступ, та дати можливість відтермінувати ЗНО для тих випускників, які будуть вступати до вишів, але не цьогоріч.

Міністерство, яке ігнорувало всі попередні звернення, цього разу відреагувало, заявивши 5-го червня, що наказ Департаменту освіти і науки КМДА є нечинним і не підлягає виконанню. Бо відповідний наказ має бути узгоджений у Міністерстві Юстиції.

На обурені коментарі педагогів, учнів та батьків під своїм дописом у Фейсбуці про «нечинність» наказу МОН не реагує ніяк.

Тим часом столичні педагоги на своїх сторінках та в своїх спільнотах висловлюють недовіру МОН та поширюють дописи із хештегами


Джерело: texty.org.ua 12 червня 2020


Тегиправа дитини,   освіта,   ЗНО,   карантин,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".