Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Діти, народжені у пандемію, відстають у когнітивних та рухових навиках, – вчені

Влітку вчені вже заявляли про низький IQ дітей, народжених у пандемію. Рівень їх інтелектуальних здібностей виявився більш ніж на 20 пунктів меншим, ніж той же показник, що спостерігався протягом 10 років до цього у малюків, яким пощастило народитися до світового спалаху Covid-19.

Цього разу фахівці з Колумбійського та Каліфорнійського університетів, а також Психіатричного інституту штату Нью-Йорк (США) провели інше дослідження та опублікували його результати у журналі JAMA Pediatrics.

У роботі взяли участь 255 дітей, які народилися в лікарні Моргана Стенлі в Нью-Йорку з березня по грудень 2020 року, а також 62 дитини, які з’явилися на світ до пандемії. Майже половина матерів, які брали участь у дослідженні, під час вагітності перенесли коронавірусну інфекцію, хоча більшість із них перехворіли у легкій чи безсимптомній формі.

Відомо, що немовлята, народжені від матерів, які перенесли вірусну інфекцію під час вагітності, мають високий ризик розвитку патологій нервової системи та мозку. Тому вчені припускали, що виявлять деякі зміни у розвитку дітей, матері яких хворіли на Covid-19, будучи вагітними. Дослідники були сильно здивовані, коли не знайшли жодного зв’язку між перенесеною коронавірусною інфекцією у матерів та патологіями нервової системи у дітей.

Натомість пандемія вплинула на рухові та когнітивні навички таких малюків. Це показали результати опитувальників з метою оцінки розвитку дитини, на які відповідали матері. Вчені вважають, що велику роль тут відіграв величезний стрес, який переживали люди в перший рік поширення Covid-19. На це ж опосередковано вказує те, що будь-яких значних відмінностей у розвитку дітей, матері яких заразилися коронавірусом під час вагітності і у яких його не було, не виявлено.

Дуже великих відмінностей у показниках таких навичок між дітьми, народженими до пандемії та під час неї, втім, також не знайшли. Йдеться лише про вищу частоту затримок у розвитку вищезгаданих функцій, невеликі зрушення в середніх балах між тими та іншими дітьми.

Однак навіть ці невеликі зміни, на думку дослідників, вимагають більш пильної уваги, оскільки на рівні цілих держав вони можуть вплинути на охорону здоров’я і здоров’я населення в цілому. Це відомо з досвіду інших пандемій та стихійних лих.


Джерело: itsider.com.ua 06 сiчня 2022


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   здоров’я дітей,   коронавірус

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".