Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Для вчених стала ясна причина різкого набору ваги підлітків

Вчені знайшли відповідь на питання, чому в 15 років дітям важче скинути вагу, ніж в 10, а також чому в цей період з'являється ожиріння. На думку вчених, саме падіння рівня спалювання калорій і може пояснити ожиріння в підлітковому віці.

Експерти кажуть, що підлітки спалюють на 500 калорій менше в день в період статевого дозрівання, ніж діти молодшого віку, що може пояснити, чому ожиріння зростає.

12-річне дослідження виявило, що, коли діти досягають статевої зрілості, дівчатка і хлопчики відчувають швидке падіння кількості спалюваних калорій, в той час, коли очікується зворотне.

Дослідження, проведене професором Террі Вілкін з Університету Ексетера, виявило, що 15-річні діти використовують на 400-500 калорій менше, ніж тоді, коли їм було 10. У віці 16 років витрати калорій знову починають зростати. Це зменшення відбувається в період статевого дозрівання.

Це падіння є особливо разючим у дівчаток, чий рівень активності падає приблизно на третину в віці від семи до 16 років.

Такі висновки, можуть допомогти пояснити, чому багато молодих людей набирають зайву вагу в період статевого дозрівання.

Професор Вілкін пояснює своє відкриття: калорії спалюються двома способами, завдяки фізичній активності і мимоволі, просто щоб залишитися в живих. По ідеї з ростом тіла можна було б очікувати і зростання мимовільних витрат. Але, що здивувало вчених, в період статевого дозрівання все відбувається навпаки, так як це період швидкого зростання, а зростання використовує багато калорій.

У період з 2000 по 2012 рік дослідники проаналізували дані майже 350 школярів в Плімуті, з яких 279 мали дані, які підходять для дослідження.

Спалювання калорій використовує фіксовану кількість кисню. Діти відпочивали в запечатаному навісі, а їх споживання кисню вимірювали протягом певного періоду часу, щоб дозволити дослідникам обчислити їх використання калорії з кількості витраченого кисню.

Професор Вілкін сказав: «Ми можемо тільки здогадуватися, чому відбувається різке і несподіване падіння числа спалених калорій під час відпочинку в період статевого дозрівання. Це може бути результатом еволюційного ознаки, щоб зберегти калорії для зростання в даний час. Правда це може внести свій вклад в небезпечне зростання підліткового ожиріння в культурах, де їжа в достатку».

Іншими словами, організм намагається зберегти калорії, щоб гарантувати, що він має достатньо, щоб підтримати зміни в організмі в період статевого дозрівання. Однак апетити дітей не падають і в суспільстві, де не бракує їжі, підлітки набирають такі небезпечні зайві кілограми.

Ожиріння може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям у подальшому житті, в тому числі хвороб серця, раку та діабету. Ці хвороби обходяться в цілий статок громадській охороні здоров'я і відображаються на сімейному благополуччі.


Джерело: Здоров'я в Україні та світі 09 вересня 2016


Тегиправа дитини,   здоров'я дітей,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.